вибірОбирайте методику вивчення мови на свій смак!

 

Методи вивчення іноземних мов змінювалися з розвитком суспільства, відповідаючи рівню його розвитку. Найкращий спосіб вивчення мови – це той, який ви розумієте найкраще. Однак, якої б різноманітністю не відрізнялися би ці методи, все одно впродовж історичних умов сформувалася низка інтенсивних методів вивчення мови.

Один із перших інтенсивних методів освоєння іноземної мови освоїв болгарський лікар-психотерапевт Георгій Лозанов. Сугестопедичний метод базується на несвідомому освоєнні нової для людини мови. В ході цього методу в головному мозку людини активізуються резервні можливості.

Сугестопедичний метод вважається психологами ефективним тому, що в ході нього створюється найпотужніша мобілізація сил та мотивація людини до навчання, притуплюється сором’язливість, скутість та страх незнання, формується вміння запам’ятовувати велику кількість іноземних слів за короткий проміжок часу, а також розвивається навички використовувати фрази в різних смислових ситуаціях.

Чи є сугестопедичний метод «25-м кадром»?

Дуже часто сугестопедичну методику порівнюють із «25-м кадром», адже в обох способах сприйняття інформації відбувається несвідомо. Проте, відмінності також є. В «25-му кадрі» інформаційна доля міститься тільки в 4% наданої інформації, тобто вона прихована. В той час, як сугестія використовує всі 100% інформації. Але обидва методи використовують несвідомі подразники для засвоєння інформації.

Історія експериментального методу

Експерименти Георгія Лозанова розпочалися ще в 1964 році. Автор продемонстрував методику, завдяки якій можливе оволодіння іноземною мовою за 24 дні. А впродовж 9-місячного навчального курсу вчителі могли  не тільки вивчити іноземну мову, але й здобути можливість викладання нею. Після таких курсів учителі мали змогу здобути спрямування від програми ЮНЕСКО для роботи в Африці.

Отже, методика Лозанова передбачає всебічне занурення в іншомовне середовище, в той час, як класична шкільна методика пропонує нам спочатку вивчення всіх правил та особливостей мови, а вже потім здобуття розмовних навичок. У цьому й полягає відмінність.

алфавіт

Що ж вибрати – інтенсивну або класичну методику?

Якою б ефективною не здавалася б вам «лозанівська» інтенсивна методика, в ній є свої недоліки. Якщо ви не використовуєте іноземну мову у вашому повсякденному житті, ви просто можете забути деякі мовні конструкції. Пригадати вам їх буде занадто важко, тому що інтенсивна методика не передбачає занурення в граматику.

Якщо ж ви обираєте класичну методику вивчення мови, готуйтеся, що вам буде дуже важко зануритися в іншомовне середовище без практики. Вам треба буде навчитися думати «іншомовно», а не перекладати кожне речення окремо. Але за умов невикористання іноземної мови впродовж тривалого періоду часу, ви легко зможете згадати якусь мовну конструкцію або правило.

Отже, кожна з методик має свої особливості. Бажаєте швидко вивчити мову – обирайте інтенсивний спосіб, надійно – класичний. Але краще за все шукайте компроміс, використовуючи найкраще з кожної методики.

Приємного навчання! 

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору