it-educationЗа ІТ-технологіями - майбутнє!

 

Бурхливий розвиток інформаційних технологій все більше цікавить людей. Та чи зможуть новітні технології повністю витіснити традиційні методи навчання?!

Діти мають здатність швидко навчатися, а тому нікого вже не здивуєш, якщо 2-літня дитина краще користується мобільним телефоном, аніж ложкою. Саме на це розраховані нові проекти спеціалістів у сфері освіти.

Одна з головних новацій у сфері освіти – використання планшетів на шкільних заняттях. До речі, зараз цей процес має світову практику. 70% шкіл Великобританії використовують планшети в навчальному процесі, та є прогнози, що через 1-2 роки кількість гаджетів зросте вдвічі. Французький уряд вже зараз виділив 1 мільярд євро на технологічне обладнання навчального процесу школярів. На жаль, зараз в українському бюджеті не можуть бути заплановані такі витрати, проте комп’ютеризація освіти близиться.

За словами Романа Рудюка, одного з керівників програми впровадження планшетів у шкільну освіту, світовий досвід вказує на те, що планшети допомагають дітям швидше оволодіти необхідними сучасній людині навичками – такими, як вмінням обробляти великі обсяги інформації, критичним аналізом та обробкою інформації, творчим мисленням, медіаграмотністю та навіть успішністю роботи в команді.

Однією з головних переваг планшетів розробники програм вважають меншу вагу планшетів у порівнянні до ваги підручників. Це було б корисно для здоров’я дітей, адже великою проблемою зараз є порушення постави у дітей.

Проте санітарно-гігієнічні норми не дозволяють використовувати планшети більше 10 хвилин за урок. Це має бути враховано при розробці навчальної програми.

В 2014 році в українських школах уже був запущений проект «Розумна дитина», що розрахований на 3 роки. В рамках проекту школярі використовують нетбуки з ігровим навчальним наповненням у своєму навчанні.

Але й досі не зрозуміло, коли новітні технології будуть застосовуватися в навчанні повсюдно. Будемо раді вашій думці на forumi!

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору