Завантажити PDF: «5 лайфхаків для ЗНОшників»

Настане момент, коли ваша дитина поставить собі досить логічне запитання: «Хто ця успішна людина, у якої все гаразд із навчанням, роботою і особистим життям»? І дуже часто відповіддю на це питання буде «Мій тато/моя мама в моєму віці» або ж «Син маминої подруги із роботи». Доки цей момент не настав, ось 5 простих порад, які допоможуть зробити процес підготовки до ЗНО і навчання загалом ефективним і не травматичним.

 

 

1. Ніколи не порівнюйте.

Якщо ви не задоволені успіхами своєї дитини, не вживайте фраз на кшталт: «А от твій однокласник…» або «Чому у неї виходить, а у тебе ― ні»? По-перше, тому що порівнювати людей  це неправильно у зародку. По-друге, якщо прививати дитині у процесі підготовки відчуття другосортності і аутсайдерства, вона ніколи не зможе бути «зарядженою на успіх». Єдина особа, з якою може змагатись ваша дитина ― це із самим собою. Погодьтеся, якщо починати «розбір польотів» фразою: «Я знаю, що ти зможеш краще», мотивація зросте.


  2. Ніколи не змушуйте.

Контроль і тиск можуть здатись успішними, але це лише на перший погляд. Максимум, на що здатні ці важелі впливу  це на «зазубрення» певної частини матеріалу, яка потім, коли тиск послабиться, зникне безслідно. Пов’язуйте процес навчання і профорієнтаційну роботу із особистими вподобаннями дитини. Ваша задача пояснити, що у сучасному суспільстві потрібно неперервно вчитись. Мотивація до підготовки ― це довгий і системний процес, який має на меті пояснити, що отримання нової інформації  це класно.


 3. Ніколи не залякуйте.

Я перечитую сотні відгуків учнів, які згадують своїх батьків у період стресової підготовки укупі зі своїми шкільними вчителями. Ми говоримо про фрази: «Не будеш вчитись  підеш в армію», «Не здаси ЗНО  будеш працювати прибиральницею». Якщо поставити перед своєю дитиною ультиматум, на кого ви тоді перетворюєтесь? Правильно, на шантажиста, а не на людину, яка може підтримати і зрозуміти. Не у всіх дітей є 100% шанс успішно скласти тест (в силу різних обставин). Важливо пояснити, що якщо ваш син або донька не впорається із завданням, ви не перестанете її любити і підтримувати, а сам провал тесту ― не карається смертю. Страх вважають ефективним мотиватором лише диктатори.


  4. Ніколи не робіть ведмежих послуг.

Ми говорили про помилки у мотивації, які пов’язані із надлишком суворості. У ваших спробах стати дитині другом є також і інший бік. Якщо ви виконуватимете усю роботу, мотиваційний фактор буде іще нижчим, ніж коли дитина виконувала б її примусово. Привчайте дітей до самостійного формування стратегій навчання, які найбільше їм, побудови схем і графіків, написання конспектів і таке інше. Процес підготовки може починатись із формулювання цілей: «Чого ти хочеш досягти?», «Як ти збираєшся цього досягти»?, «Як я можу тобі допомогти»?


 5. Ніколи не уніфікуйте.

Більшість батьків не задумується про те, який метод підготовки і фактор мотивації справді працюватиме для її дитини. Якщо працює у 99% випадків, це іще не означає, що спрацює саме у вашому. Для когось непереборні труднощі  це піднятись о 8.00. Для когось важко займатись із репетитором віч-на-віч. Коли ви бачите, що онлайн-навчання мотивує вашу дитину і приносить результат, не бійтеся довіритись цій методиці. Якщо вашого сина чи доньку більше приваблює ігровий підхід і компактність  зверніть увагу на мобільні додатки і програми. Ефективність кожного підходу – унікальна, немає «єдиного рецепту» успішної підготовки, тому варто випробувати хоча б декілька.


Погоджуєтесь із нашим списком? А які «ніколи не» ви б додали/прибрали? Свої думки і зауваження пишіть нам у коментарях.

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 

Система Orphus

нагору
×