natalya"Олімпіади та конкурсні роботи додають впевненості на ЗНО!"

 

Наталя Неліна - студентка третього курсу Харківського національного університету імені Каразіна розповідає про свій досвід здачі ЗНО.

До того ж дає поради майбутнім українським абітурієнтам - як їм досягти таких самих успіхів на незалежному тестуванні, яких досягла Наталя 2,5 роки тому.

Доброго дня, Наталю! Чи не могла б ти розповісти нам, будь ласка, які предмети ти здавала на незалежному тестуванні і які бали ти за них отримала.

Доброго дня! Я брала участь у незалежному тестуванні 2011 року. Для перевірки своїх знань я обрала три предмети: українську мова та літературу, історію України та географію, за які я отримала 186,5; 192,5 та 198,5 балів відповідно. На мій погляд, це добрі результати, вони мене задовольнили.

Звичайно! Це надзвичайні результати – високі бали відразу з трьох  предметів. Цікаво тепер, куди ти поступила з цими сертифікатами?

Я завжди хотіла вчитися на історичному факультеті. Тому документи я подавала відразу до трьох найкращих, на мій погляд, університетів України – Київського національного університету імені Шевченка, Національного педагогічного університету імені Драгоманова та Харківського національного університету імені Каразіна на історичний факультет. В результаті, я пройшла всюди. Але мій остаточний вибір зупинився на Харківському національному університеті імені Каразіна, де навчаюсь і зараз.

Наталю, а яке твоє загальне враження від здачі ЗНО?

Складно відповісти, тому що враження від тестування були різні. Можу сказати, що особисто на моє життя ЗНО сильно не вплинуло, але було приємно відчувати, що я на одних і тих самих умовах з усіма навколо складаю іспити. Це надало мені впевненості в собі!

Зрозуміло! А як ти готувалася до ЗНО? Чи хотіла б ти щось змінити в підготовці до зовнішнього тестування, якби здавала ЗНО зараз?

Готувалася до ЗНО я по-різному. Що стосується історії України, то я вчила її тільки по шкільних підручниках та довідниках. А ось для підготовки до тестування з географії, української мови та літератури, я користувалася послугами репетитора. Взагалі, готуватися до ЗНО з географії я почала тільки в лютому того ж року.

Якби я здавала ЗНО зараз, цього року, я готувалася б самостійно і не більше ніж місяць! Але це я кажу зараз, коли вже більше знаю про методи підготовки до іспитів.

natalya

Наталю, а згадай дні здачі свого ЗНО… Чи дуже ти хвилювалася? І що що в результаті допомогло тобі зосередитися?

Пам`ятаю ці чудові дні! Я не дуже хвилювалася, бо протягом шкільного навчання я вже мала досвід участі в олімпіадах та конкурсах від Малої академії наук. Тому я вже знала, як мені зосередитися в складні моменти. Впевненість у собі допомогла мені зосередитись.

Чи довіряєш ти вступу до вишів через систему сертифікатів ЗНО?

Так, я довіряю цій системі! Звісно, я вважаю, що самі тести не дуже вдалі та якісні, але я дотримуюсь такої думки: якщо розум є, то показати його можна і через ці тести. А все інше - відмовки лінивих!

Наталю, і ти це довела на прикладі результатів твого ЗНО! Тому хочу спитати, що ти побажаєш майбутнім абітурієнтам 2014 року?

Так, я хочу побажати майбутнім абітурієнтам готуватися до тестування. Моя порада: вчіть матеріал, перевіряйте кожен день себе тестами минулих років та не хвилюйтеся!!! Тест покаже ваші знання. Вони або є, або... Зрозумійте, що зайве хвилювання перед та на ЗНО лише завадить вам. І також треба розуміти, що всі абітурієнти знаходяться на рівних умовах, тому сприймайте незалежне тестування саме як час проявити себе, бо завадити здати ЗНО на високі бали ніякі "зв'язки" тут не зможуть. Бажаю вам бути гідними високих результатів на зовнішньому тестуванні!

Дякую, Наталю! Було дуже приємно з тобою спілкуватися. Бажаю тобі досягати високих результатів у навчанні в університеті та найголовніше – застосувати набуті знання в житті! До зустрічі!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору