kato long"Тільки задумайтесь, скільки мов ви можете вивчити за своє життя!"

 

Для всіх, хто планує здавати ЗНО з іноземних мов, треба володіти навичками швидкого запам`ятовування слів та розумінням граматики. Насправді це не так легко, як здається на перший погляд. Кожній людині – поліглоту треба було добряче попрацювати для вільного володіння мовами. Але ж кожна нова мова вчиться вже легше за попередню.

У цій статті ми надамо вам секрети Като Ломб, яка володіла шістнадцятьома мовами! Като була хіміком за освітою, але це не заважало їй бути експертом у галузі синхронного перекладу. Перекладати синхронно вона вміла на вісім мов, які знала досконало. Що стосується останніх восьми мов, Като, звичайно їх розуміла та працювала з ними. 

Нам стала цікавою техніка освоєння перекладу, адже в той час, коли Като навчалася, не існувало ще ні DVD-дисків, ні mp3-плеєрів, і навіть ніяких новітніх шкіл з вивчення мов. Вона народилася ще до початку І Світової війни в 1909 році.  Проте історичні та життєві обставини не завадили Като вивчати мови і навіть написати книгу «Як я вивчаю мови». В цій книжці письменниця-перекладач доклала максимальних зусиль для того, щоб переклад став улюбленою справою молоді. Като з радістю ділиться зі своїми читачами десятьома фундаментальними секретами вивчення іноземної мови:

Правило №1

Займатися іноземною мовою необхідно кожного дня! В описі цієї поради Като наводить порівняння з фізичною формою спортсменів. Для підтримання відмінної фізичної форми м`язів вкрай необхідно тренуватися щоденно. Те ж саме і з іноземною мовою: 10-15 хвилин читання або вивчення нових слів на день неухильно розвиватимуть ваше володіння іноземною мовою!

Правило №2

Виробіть свій власний навчальний план! Графік ваших занять має бути гнучким, тобто підлаштовуватися під вашу основну діяльність. Але ні в якому разі не зменшуйте кількість та інтенсивність запланованих вами занять!

Правило №3

Вивчайте слова тільки в контексті! Деякі слова надзвичайно складно запам`ятати поодинці. Але в разі, коли ви вивчаєте словосполучення, одне слово буде вам нагадувати про інше і навпаки. Наприклад, в словосполученні strong wind” кожне з двох слів може викликати асоціації в пам`яті.

Правило №4

Виписуйте нові незнайомі фрази на поля ваших підручників або робочих зошитів! Після цього намагайтеся максимально часто використовувати вивчені фрази в діалозі або тренувальних вправах.


Правило №5

Перекладайте все, що трапляється вам на очі! Звісно, не обов`язково перекладати всі ці речі вголос – не завжди для цього видається доречний випадок. Але ви завжди можете подумати, як перекладаються деякі слова та фрази, які вам трапляються в рекламі, уривках пісень, газетних статтях та діалогах. Ці вправи тренують ваш мозок та налаштовують його на «хвилю» іноземної мови.

Правило №6

Деякі фрази просо заучуйте напам`ять! Але не заучуйте все поспіль. Стовідсоткового запам`ятовування вимагає лише інформація, перевірена вами та, якщо потрібно, виправлена викладачем.

Правило №7

Записуйте ідіоми в першій особі! Перша особа означає – як би ви самі це сказали, в першій особі ви говорите від себе. Наприклад: «  am only pulling your leg». Зробіть собі спеціальний словничок ідіом, які ви також будете намагатися  використовувати  якомога частіше.

Правило №8

Ніколи не вивчайте мову ізольовано! Якщо ви просто виконуєте тренувальні вправи та займаєтеся з викладачем, ви навчаєтеся неефективно.

Для того щоб зробити навчання ефективним, вам необхідно вивчати «живу» мову,  яка міститься в періодичній та класичній літературі, сучасних фільмах, у спілкуванні зі знайомими в Інтернеті, які є носіями цієї іноземної мови.

До речі, Като Ломб розпочала вивчення російської мови з твору Гоголя «Мертві души»!

Правило №9

Нізащо не бійтеся виправляти свої помилки! Ви ще тільки вчите іноземну мову, тому робити помилки не тільки нормально, але й природно. Головне, вчасно їх виправляти. Якщо ви невпевнені, краще перевірте себе ще раз!

Правило №10

Випрацьовуйте впевненість у собі: ви вивчите іноземну мову, незважаючи ні на що!

Коли Като Ломб було вже 86 років, вона раптом зустріла свого друга Стіва, якому тоді було 54 роки. Саме Стіву Като сказала одну з найважливіших фраз його життя. Її вразило, скільки ще мов може вивчити Стів за своє життя. А тепер замисліться, скільки ще іноземних мов можете вивчити ВИ?!

 

Редактор: Ольга Білинська

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору