діти-квіти Продовжуємо пильно приглядатись до жителів клумб, які ростуть у вашому домі.

 

А оскільки ми з'ясували, що діти - це квіти, до того ж різні, давайте разом допомагати їм гарно зростати: ефективо готуватись до іспитів, а саме до ЗНО.

Невпевнені діти

діти-квіти

Їх особливості

Проблема таких дітей в тому, що вони не вміють опиратися на власну думку, тому схильні надіятись на допомогу інших людей. Також вони не можуть самостійно перевірити якість виконаної роботи, тому що самі собі не довіряють. Вони гарно справляються з тим, де потрібно зробити по зразку.

Труднощі з ЗНО

ЗНО для таких дітей – це в першу чергу самостійний вибір стратегії підготовки, відповідей під час складання ЗНО і т.д.

Як допомогти

Варто утриматись від порад та рекомендацій таким дітям, а стимулювати приймати рішення самостійно. Особливо шкідливі поради на кшталт «подумай ще», вони тільки підсилюють їх тривожність і в жодному разі не налаштовують на роботу.

Перфекціоністи та відмінники

діти-квіти

Їх особливості

Здавалося б, навіщо допомагати відмінникам, у них і так все чудово – гарно навчаються, відповідальні, організовані, старанні. Якщо вони щось виконують, то краще всіх. Однак їх робота обов’язково потребує похвали та тільки високої оцінки.

Труднощі

ЗНО для цієї категорії учнів – саме той випадок, коли найкраще підходить приказка «Краще – ворог хорошого». Їм недостатньо виконати мінімально необхідний об’єм завдань, потрібно все і безпомилково. Ймовірний бар’єр для них – необхідність пропустити завдання, якщо вони не можуть з ним впоратись.

Як допомогти

Таким дітям потрібно допомогти зрозуміти різницю між «достатньо» та «відмінно», що для гарної оцінки не обов’язково виконувати все. Саме тому на етапі підготовки перфекціоністам можна пропонувати вправи, де потрібно вибрати завдання, а не робити все підряд.

Гіпертимні діти

діти-квіти

Їх особливості

Гіпертимні діти зазвичай швидкі, енергійні, активні. У них високий темп діяльності, вони імпульсивні, подекуди нестримані, блискавично виконують завдання, але частіше всього похапцем, без перевірки, не помічаючи численних помилок.

Основні труднощі

Процедура ЗНО вимагає високого рівня зібраності, концентрації уваги, зосередженості та акуратності, а такі якості зазвичай – «слабинки» гіпертимних дітей. З іншого боку, вони вміють швидко переключатись, що допомагає їм легко пережити екзамен.

Як допомогти

Дуже важливо не намагатися змінити їх темп роботи, особливо за допомогою слів «Не поспішай!» Такий учень все одно буде працювати у звичному для себе темпі. Проте слід розвивати так звану функцію контролю: навичку самоперевірки, коли після закінчення роботи потрібно знайти свої ж помилки. Тобто: зробив – перевір. Крім того, саме перед ЗНО потрібно дуже добре роз’яснити дітям, наскільки важливий цей екзамен.

Аудіали та кінестетики

діти-квіти

Їх особливості

Всім відомо, що у людини є три основні модальності сприйняття: аудіальна (слухова), візуальна (зорова) та кінестетична (тактильна) і одна з них, як правило, домінуюча, яка визначає основний спосіб отримання та переробки інформації. Навчання в школі охоплює усі три модальності, тому в цілому діти всіх трьох груп опановують програму навчання.

Основні труднощі

На відміну від традиційного екзамену, який включає аудіальні та кінестетичні елементи (особливо, якщо екзамен усний), ЗНО має виключно візуальну форму. Це дає зелене світло візуалам, однак жовте та червоне – аудіалам та кінестетикам.

Як допомогти

Насамперед, діти повинні пам’ятати, який тип сприйняття у них домінує, щоб знати, як повторювати пройдений матеріал. Аудіали, наприклад, можуть пошепки повторювати завдання чи основні моменти. Кінестетики можуть допомагати собі простими рухами рук чи ніг, звичайно в міру.

***

Сподіваємось, ви вже визначили, хто росте на вашій клумбі, озброїлись нашими порадами, тому сміливо та впевнено стартуйте підготовку до ЗНО.

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору