professionsЯкою буде ТВОЯ майбутня професія?

 

Кожному абітурієнтові дуже важливо розуміти свій майбутній шлях. Отже, ще при вступі до вищого навчального закладу необхідно прогнозувати не тільки знання та навички, які ви отримаєте протягом років навчання,але й своє місце на ринку праці. Адже реально набута майбутня професія за спеціальністю може вказати на рівень ефективності набутих знань та навичок протягом навчання.

Згідно сучасної статистики популярності професій в Україні, юриспруденція вважається найпрестижнішим напрямом працевлаштування. Такий висновок можна зробити з аналізу численності бажаючих отримати юридичну освіту, незважаючи на високий рівень цін цього напрямку навчання. Різнопланові експертні оцінки також вказують на високий соціальний статус юриста в українському суспільстві.

Все більш популярним напрямом навчання в українських вузах стає медицина, хоча медичні навчальні заклади приймають велику кількість іноземців. Не менш привабливими професіями вважаються професії менеджерів та банкірів, незважаючи на перенасичений ринок праці спеціалістами цих професій. За даними аналізу ринку праці експерти зробили висновок, що чисельність спеціалістів з юридичною та економічною освітою досягне норми за умови, якщо випуск цих спеціалістів у вузах України припинити на 5 років. Проте, всім нам відомо, що досвідчені спеціалісти з високим рівнем професіоналізму завжди потрібні. Залишається тільки здобути цей досвід.

Вищенаведена статистика була зроблена на основі даних вступу до вищих навчальних закладів України. Якщо ж поглянути на ринок праці України, який є частиною глобального світового ринку праці, то на ньому все більшу роль відіграють інформаційні технології.

Світові експерти кажуть, що з розвитком Інтернету все більше втрачає актуальність проблеми пошуку роботи. Адже зараз вже нікого не здивуєш своїм працевлаштуванням «в Інтернеті». Все більшої популярності набуває професія фрілансера, яка частіше за все не вимагає від професіонали ні освіти, ні досвіду роботи. Все, що потрібно – наявність комп’ютеру та високошвидкісного Інтернету. Але не треба забувати про всі ризики неофіційного працевлаштування.

Зараз відомо, що за професіями у сфері інформаційних технологій майбутнє. Адже вже зараз відбувається досить високий рівень попиту на спеціалістів наступних професій: системного адміністратора комп’ютерних систем та спеціаліста комп’ютерних мереж, програміста, дизайнера, аналітика та радника комп’ютерних систем.

Проаналізувати реальний попит на професії в Україні та в світі ви можете хоч зараз, відкривши запит на одному з сайтів пошуку роботу. Це допоможе вам у виборі професії. Але не забувайте, що професію треба обирати «для душі», навіть якщо вона не така й престижна на ринку праці. Надзвичайно складно, навіть неможливо займатися все життя справою, яка вам не подобається.

Вибір за вами!

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору