бібліотекар Давайте поглянемо на професії, які незабаром «вимруть» як вид. Однак їх ніхто не буде заносити до Червоної Книги та охороняти. Чому?

 

Вимирання професій – це звичайне явище. Експерти заспокоюють, що з цього приводу хвилюватись не варто, тому що на їх місце приходять нові, сучасні, ще цікавіші. Адже технологічний прогрес не стоїть на місці і кожного року з’являються нові інженерні системи, а старі – вдосконалюються і все заради покращення життя людей. Саме тому деякі професії відживають своє і відходять у минуле. Які саме?

  • Бібліотекар

Такі професії як бібліотекар, документознавець і архіваріус скоро зникнуть, тому що завдяки Інтернету можна цілодобово отримувати інформацію з будь-якої частини світу.

  • Стенографіст / розшифровщик

Сучасні технології розпізнавання голосу і перетворення мови в текст активно використовуються вже сьогодні. За оцінкою експертів, протягом найближчих трьох років розвиток подібних систем призведе до того, що використання програм з розшифрування голосу повністю замінить працю стенографістів.

  • Лектор

Технічний прогрес «не пошкодує» і лекторів. Будь-яку дійсно корисну інформацію можна знайти в Інтернеті. Крім того, багато провідних світових вузів вже зараз пропонують онлайн-курси (подекуди навіть безкоштовні!). Фахівці відзначають, що записування стандартних лекцій під диктовку знижує мотивацію, і через неуважність студенти можуть пропустити важливу інформацію.

  • Листоноша

Вже не перший рік листування набуває віртуального характеру. З допомогою Інтернету можна за лічені секунди відправити лист, коротке повідомлення і копії документів, причому абсолютно безкоштовно.

  • Ліфтер

Інженерні системи для ремонту та обслуговування ліфтового обладнання з кожним роком стають все більш автоматизованими, і в майбутньому інтелектуальні пристрої управління повністю замінять ліфтерів.

  • Турагент

З кожним роком все більше туристів з усього світу віддають перевагу самостійній організації подорожей. Таким чином вони заощаджують не тільки гроші, але й час: забронювати готель або квитки на літак сьогодні можна в будь-який час дня та ночі, не виходячи з офісу або дому. Туристи відмовляються від допомоги посередників ще й тому, що під час самостійного пошуку путівок не треба платити комісію за роботу туроператорів. Крім того, непоодинокі випадки шахрайства та надання неякісних послуг мотивують до самостійності.

  • Оператор кол-центру

Заміщення операторів кол-центрів відбувається вже зараз. Майже всі компанії пропонують своїм клієнтам поспілкуватися спочатку з автовідповідачем та вирішити ряд питань без участі співробітника інформаційного центру, наприклад, заблокувати кредитну картку. В недалекому майбутньому телефонні оператори будуть замінені програмами-комунікаторами.

  • Білетер

Професія білетера скоро перестане існувати. Людину замінять автоматизовані сканери, які будуть ідентифікувати будь-яку інформацію: від квитків у театр до квитків на літак.

Замість післямови

Експерти, які підготували список зникаючих професій, підкреслюють, що їх дослідження не носить фантастичний характер. Існує безліч прикладів, коли технологічний прогрес «вбивав» ту чи іншу професію. Тобто, якщо порівняти промислове виробництво сьогодні та 60- х років минулого століття, можна помітити, що п'ятдесят років тому на підприємствах була здебільшого ручна праця, в той час як зараз автоматизація на деяких заводах досягає 90%. Іншими словами, люди йдуть зі складного виробництва.

«Там, де робот може замінити людину, він рано чи пізно його замінить. - Вважає професор Павло Лукша. - Незважаючи на те, що вимирають цілі групи професій, з'являються інші, які до цих пір були невідомі, і це не означає, що автоматизація забирає у нас можливість працювати, насправді з'являється багато можливостей для нової роботи».

 

 Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору