Впевнений, що ЗНО — це морока виключно випускників? Переконаний, що до вступних іспитів ще безліч часу? Тоді ми вимушені тебе «обнадіяти»! Починаючи з 1 вересня 2018 року, згідно нового Закону України «Про освіту», в Україні вводиться обов’язкове ЗНО для всіх учнів 4 та 9 класів.

Це пов’язано з новою концепцією середньої освіти, яку можна проілюструвати за допомогою формули: «4+5+3». Першим циклом є навчання в початковій школі (4), потім йде базова середня освіта (5) і старша школа — профільне навчання в гімназії, академічному ліцеї чи професійному коледжі (3).

У початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Тестування учнів після 9-го класу за програмою ЗНО проводиться з метою оцінки якості знань та подальшого вступу у профільний навчальний заклад — гімназію, ліцей або коледж. Переведення до старшої школи відбувається за результатами незалежних іспитів. При цьому вступ до престижних освітніх закладів здійснюється на конкурсній основі.

Обов’язковим предметом ЗНО в 9 класі є українська мова та література. Додаткові обов’язкові і необов’язкові дисципліни: історія України, математика, географія, біологія, фізика, хімія та іноземні мови.

Процедура та порядок проведення ЗНО повинні бути оприлюднені не пізніше шести місяців до запланованої дати іспиту.

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×