proffession1.jpg

Перш ніж реєструватися на ЗНО, безумовно, треба визначитися з вибором майбутньої професії. Добре, якщо випускник давно знає, ким він хоче бути, і зробив свій вибір за велінням серця. Але так буває не завжди, зазвичай, старшокласники залишаються сам на сам з проблемою невизначеності подальшого шляху. Завдання батьків – не наказувати дитині, куди треба вступати, а допомогти з вибором професії, яка в подальшому не викличе розчарування.

Найпоширеніші помилки при виборі професії

1. Слідування моді та стереотипам. Завжди і скрізь деякі професії вважалися більш престижними, ніж інші. Наприклад, фах педагога вважається непрестижним, а ось архітектор чи фінансист – це вже модно. Однак за статистикою, потреба на ринку праці у фінансистах – дуже низька. Тому на перший план треба ставити свої інтереси і здібності і лише потім – престижність професії. Інакше можна здобути модну спеціальність, а задоволення від роботи не отримувати.

спеціальності

2. Наполягання на власному виборі. Не змушуйте дитину здобувати ту спеціальність, яка до вподоби вам. Звісно, батьки можуть підказати більш правильний шлях. Але ж якщо дитина не буде отримувати задоволення від навчання та подальшої роботи, вона буде підсвідомо звинувачувати вас у даремно потрачених роках. Так само не треба вступати на навчання «за компанію» з другом чи подругою.

спеціальності

3. Захоплення тільки видимою стороною професії та нерозуміння того, що треба буде робити на тій чи іншій роботі. Всім подобається, як гарно танцюють балерини на сцені, але мало хто знає, яка важка праця за цим лежить. Допоможіть дитині усвідомити свої фізичні достоїнства та недоліки і реально оцінити можливості.

спеціальності

4. Неврахування стану свого здоров`я. Це дуже важливий фактор при виборі професії. Наприклад, алергікам протипоказані професії хіміка та перукаря. Даремно мріяти про ту роботу, яка лише погіршить здоров`я. Тому завдання батьків – максимально підтримати школяра в цьому питанні.

На що звернути увагу?

• Насамперед перед вибором майбутньої спеціальності треба обдумати, чого саме варто чекати від обраної професії. Яка сфера діяльності більш близька випускникові, що йому важливо мати у майбутньому, а також який спосіб життя він планує вести та інші моменти.

• Важливо враховувати свої здібності і склад розуму. Не слід мріяти про кар`єру перекладача, якщо в дитини схильність до точних наук і навпаки.

• Зараз в інтернеті можна знайти безліч психологічних тестів на визначення профорієнтації. Як правило, це різні твердження, які потребують позитивної чи негативної відповіді. В таких тестах є питання з багатьох предметів, крім того, вони допоможуть оцінити інтереси і риси характеру, а інколи й рівень інтелекту.

• Також при виборі професії важливо орієнтуватися на затребуваність спеціальності на ринку праці через 5 років. У цьому допоможуть прогнози соціологів та власний здоровий глузд.

• А загалом орієнтуйте дитину на те, що все-таки професія не основний визначник майбутнього, і в зміні кваліфікації за потреби немає нічого поганого.

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору