Оцінювання результатів учнів, що пройшли ЗНО, відбувається за шкалою від 100 до 200 балів. Оцінка результату ЗНО є рейтинговою оцінкою знань, а це означає, що вона показує місце учня серед результатів інших учасників.

 

Для оцінювання результатів ЗНО застосовуються комп`ютерні технології, саме це забезпечує незалежність оцінки результатів тестування.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) свідчить про те, що шкала оцінки саме від 100 до 200 балів є найбільш наближеною до ідеальної шкали оцінювання. Отже, ця шкала є стандартизованою для оцінювання якості освіти учнів. Незважаючи на предмет, за яким відбувається оцінювання, розподіл учнів за рейтинговою шкалою є приблизно однаковим.

Для прийняття найбільш виважених рішень у приймальній комісії, значення результатів, що є наближеними до 100 та 200 балів мають, хоча й невелику, проте більшу роздільну здатність, ніж середні результати. Це є унікальним винаходом шкали оцінювання ЗНО, що дозволяє неупереджено оцінити можливості учнів за умов високого конкурсу в ВНЗ.

Перетворення тестового балу в оцінку перетворюється за допомогою еквіпроцентального методу. Бали ЗНО утворюються на основі еквіпроцентрального перетворення балів за тестування у бали за шкалою 100-200 балів, де середньоквадратичне відхилення дорівнює 20 балам.

Для перетворення балів застосовується унікальна таблиця, що спеціально розроблена для оцінювання результатів учнів, що складають ЗНО. Ця таблиця побудована так, що відразу розглядає результати учасників, які не заробили жодного балу, а потім вилучає їх із загального розгляду результатів, тобто їхній тестовий бал дорівнює 100. Після цього тестові бали учасників ставляться у відповідність до шкали у 100-200 балів. Наступна оцінка, що обчислюється, дорівнює 100,1 у співвідношенні до розподілу результатів інших учасників ЗНО.

Таким чином, результати ЗНО показують ваші рейтингові позиції у загальному розподілі результатів серед інших учасників тестування.

 

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору