підготовка до ЗНО в школіЗНО - це оцінка учня, а не навчального закладу.

 

Все частіше результати незалежного тестування є підставою для створення різнобічних рейтингів на їхній основі. Рейтинги складаються в залежності від результатів оцінки випускників, від кількості реєстрацій за тим чи іншим предметом тощо. Проте, офіційні джерела стверджують, що ЗНО не має бути підставою для створення будь-яких рейтингів на його основі!

Одним із найбільш частих помилкових оцінок є висновок про оцінку середнього навчального закладу виходячи з результатів, які здобули випускники цього закладу на зовнішньому оцінюванні. Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що така інформація не є достовірною, і навіть пояснює причину такого попередження.

Справа в тому, що незалежне оцінювання само по собі є рейтингом. Це означає, що оцінка за незалежне тестування кожного з абітурієнтів є його «місцем» в рейтингу серед інших учасників тестування. Тобто, отримання 200 балів за ЗНО з будь-якого предмету ніяк не гарантує досконале знання предмету. Але цей учень показав найвищий результат з усіх інших учасників ЗНО з цього предмету – це факт.

Але головне, чому не можна цілком ідентифікувати результат роботи навчального закладу з результатами учнів, які в ньому навчалися, тому що незалежне тестування не передбачає оцінювання суто в рамках шкільної програми. ЗНО – це ще й творче мислення, а також здатність кожного випускника самостійно розбиратися в матеріалі.

Часто буває, що шкільна програма просто не в змозі донести до учнів всі нюанси, які передбачає ЗНО. Ось тоді в силу вступає здатність учня до самопідготовки та можливості вивчення великого обсягу матеріалу за обмежений термін.

Пам`ятайте, ви в змозі досягти найвищих балів на зовнішньому тестуванні, незважаючи на престиж навчального закладу, в якому ви навчаєтеся. 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору