hackSchoolingГоловне - будьте здоровими та щасливими!

 

На сьогодні існує достатньо закоренілий шаблон формальної освіти: школа – університет, потім – робота, сім`я. Більшість із нас живе так і мало хто замислюється, як можна жити інакше, далеко не кожний цікавиться можливостями неформальної освіти. Проте, одним із небагатьох став 13-річний хлопчик Логан ЛаПланте, думки якого змусили замислитися не одного дорослого.

 Логан ЛаПланте, на перший погляд, - звичайний підліток, який спілкується з однолітками, а ще він не уявляє свого життя без гірських лиж. Але на відміну від своїх друзів, Логан займається самоосвітою і за кілька років розробив цілу систему домашньої освіти. На думку хлопчика, шкільна освіта зачіпає лише окремі грані того, що повинна знати освічена, а головне – щаслива людина. І це факт! Самостійна домашня освіта передбачає усвідомленість і розвиває відповідальність в дитині.

Логан ЛаПланте провчився в початковій школі деякий час, після чого його батьки вирішили самостійно зайнятися освітою сина. Тоді Логану було всього 9 років! І хоча рішення батьків Логана було цілком самостійним та усвідомленим, до речі, як і розсуди їхнього сина, надихнув їх на ідею альтернативної системи освіти сер Кен Робінсон. Його освітні ідеї ніколи не застаріють, як і ідеї Логана.

Система освіти, запропонована Логаном, називається HackSchooling (у перекладі – неприймання шкільної освіти). За словами підлітка та згідно з його власною системою освіти, головне для кожної людини – це бути здоровою та щасливою. (!) І наскільки шкільна освіта відхиляється від цієї ключової мети – зробити людину здоровою та щасливою, настільки вона є безглуздою та застарілою.

Шкільна система освіти нав’язує дітям стереотипи свого суспільства, батьки хочуть почути, що їхні діти мають наміри стати політичними діячами або нейрохірургами, але вони – всі, хто навчають дітей, не беруть до уваги те, що дітям це зовсім не цікаво. Принаймні у тому віці в якому вони зараз є. Логан просто не уявляє свого життя без гірськолижних спусків. В цій галузі він планує відкрити свій бізнес. Логан у свої 13 років вже знає, чого він хоче і як це досягнути. Самостійно, без допомоги будь-якої освіти.

Логан наполягає на тому, що зараз суспільству дуже не вистачає «хакерів». Ні, це зовсім не пов’язано з комп’ютерною освітою. «Хакерами» Логан називає всіх тих, хто є першопрохідцями в будь-якій справі. Ідеалом «хакера» для Логана є Шейн МакКонкі. Він був гірськолижником та скайдайвером і зламував стереотипи людей. Люди-«хакери» - це інноватори, які наполягають на своїй точкі зору, навіть якщо вони роблять це вперше в історії людства. Прикладами «хакерів» є також Стів Джобс та Марк Цукерберг.

Компоненти системи HackSchooling

Логан ЛаПланте створив розвиваючу систему HackSchooling, опираючись на власний досвід. Саме це вказує на реальність такої системи освіти. До того ж HackSchooling не вимагає вас підкорюватись суворим правилам, вона лише вказує людині напрямки, яким треба приділяти увагу для всебічного розвитку.

8 елементів здоров`я та щастя:

1.      Фізичні вправи.

2.      Правильна дієта та харчування.

3.      Час, який проводиться на природі.

4.      Особистий внесок та служіння людям.

5.      Відносини.

6.      Рекреація.

7.      Релаксація та управління стресом.

8.      Духовне життя.

Один відомий доктор Роджер Уолш описував ці складові здорового образу життя як «терапевтичні зміни стилю життя».

Головні проблеми теперішньої шкільної освіти:

1. Шкільна освіта не спрямована на покращення здоров`я. Тільки деякі школи намагаються проводити заняття йоги та медитації для своїх учнів.

2. Школа навчає нас виживати або просто жити, а не створювати своє життя.

3. Шкільна освіта назавжди вбиває креативність в дитині. Проте, креативність потрібна не менше за грамотність. Креативність – це індивідуальний підхід та власна точка зору. Звичайно, у «гіперактивної» дитини знищується не тільки креативність, але й її активність, особистість та здібності.

Стиль освіти Логана називається «Remix», тому що в ньому він суміщає отримання необхідних навичок з тим, що дійсно цікаво підлітку. Наприклад, раніше Логан просто ненавидів писати твори. Виявляється, він просто не мав бажання писати твори про метеликів та веселку, але його ставлення вкрай змінилося, коли йому треба було написати твір про гірськолижний спорт.

Логана, як і будь-якого підлітка, захоплює живе навчання. Хлопець вивчає фізику через власні дослідження, займається вивченням історії через театр і вивчає техніки гірськолижного спуску з лижним патрулем Squaw Valley. Природа відіграє велику роль у житті Логана, тому один день на тиждень він обов’язково присвячує походам по місцевості, тим самим набуває навичок виживання в екстремальних умовах.

Зараз в свої 13 років Логан ЛаПланте вже готується до відкриття свого власного бізнесу з пошиття гірськолижного одягу. Його надзвичайно надихнула атмосфера на одній із фабрик такого профілю, коли він працював там помічником і прибиральником. Логан зробив все, щоб більше дізнатися про дизайн та пошив одягу. Але найголовніше, що підліток побачив на цій фабриці здорових та щасливих людей, які займаються улюбленою справою.

Бажаємо і вам знайти справу свого життя і займатися нею. І не забувайте настанови Логана – будьте здоровими та щасливими!

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору