мріяКожна мрія має право на здійснення!

 

Всі ми без виключення маємо свої мрії. І як показує практика, кожна мрія посилається людині разом із засобами для її втілення в життя. Отже, справа тільки в тому,щоб відшукати ці таємничі засоби втілення своєї мрії.

Сьогодні ми поговоримо про здобуття професії своєї мрії. Адже можна все життя мріяти про кар’єру лікаря чи програміста, проте нічого не робити для втілення своєї мрії в реальність. Малюючи картину свого майбутнього життя, ми уявляємо собі не тільки свою майбутню професію, але й соціальний статус та кар’єру, які ми набуваємо разом із здобуттям певної професії.

Для кожного абітурієнта перед вступом до вищого навчального закладу необхідно серйозно замислитися, яким чином навчання в тому чи іншому вузі наблизить його до професії його життя, його мрії. Ми ні в якому разі не прагнемо відлучити вас від своєї заповітної мрії, навпаки, мрія – це чудово, надихаюче. Мрія надає нам бажання жити та творити. Але мрія – це тільки напрямок, в якому треба рухатися, долаючи не легкий шлях.

Мрія чи мета?

«Мрія» та «мета» - це одночасно різні, але похідні поняття. Мрією ми називаємо щось прекрасне, але дуже абстрактне, часто не зрозуміле навіть нам самим. Проте не турбуйтеся, мрію можна досягти, якщо її перетворити на мету. Адже мета – це конкретне бажання з емоцією, надихаючою на її досягнення.

Як із мрії зробити мету? – Для цього вам на папері треба якомога детальніше розписати свою мрію – про що саме ви мрієте і опишіть шлях до своєї мрії. Потім зажмурте очі й уявіть, що ви досягли своєї мети. Запам`ятайте всі деталі, які ви помітили, а потім відкрийте очі та зафіксуйте всі деталі та почуття від образу своєї мрії на папері.

Це ще не все! Для подальшої деталізації своєї мрії, перевтіленої в мету, скористайтеся наступними порадами.

1.Мрійте щиро! Тільки за такої умови мрія стає вашою. Як це перевірити? Дуже просто! Згадайти свої почуття, коли ви уявляли, що вже досягли своєї мрії. Якщо ви відчули радість та психологічне полегшення від досягнення мрії, тоді вона дійсно належить вам.

2. Визначте кінцеву дату досягнення своєї мети. Без цього ніяк! Але зауважте, що мета має бути реальною для вас та залежити тільки від вашої волі. Наприклад, безглуздо мріяти про відкриття нової галактики, краще задумайтеся про реальні речі.

3. Оберіть позитивну та конкретну мрію. Під час формування своєї мрії не думайте про те, чого ви НЕ хочете. Можливо, цього з вами так і не відбудеться, як би ви чогось не боялися. Але мрія існує для того, щоб створювати щось прекрасне, позитивне для вас, а не звільнювати вас від страху. Важливо також конкретно формулювати свої бажання. Наприклад, «Я хочу вчитися в вузі» - це не мрія для більшості з нас. Оберіть собі конкретну спеціальність та конкретний вуз. Те ж саме стосується і вашої майбутньої професії.

4. Чим ви можете пожертвувати заради досягнення своєї мети? Зрозумійте, чим більшого ви готові позбутися заради досягнення мрії, тим більше у вас шансів її досягнути. Ви повинні усвідомлювати, що протягом свого шляху до мрії, ви втрачаєте можливість досягти десятки інших мрій. Робіть усвідомлений вибір!

5. Що вам може стати перешкодою досягнення мети? Дуже важливо визначити перешкоди, які можуть траплятися на вашому шляху. Адже тільки тоді ви зможете їх подолати. Таким чином, написавши всі можливі труднощі та перешкоди на папері, ви зможете зробити план поетапного досягнення своєї мети.

6. Зробіть конкретний план досягнення мети. Після поетапного плану подолання перешкод уточніть кінцеві терміни виконання цих міні-завдань та результати, які ви від них очікуєте. В майбутньому ви будете користуватися цим планом та перевіряти себе.

7. Створюйте стимули та нагадування про свою мету. Для досягнення мети, ви повинні «жити» нею. Отже, із впевненістю розповідайте всім про свою мету та кінцевий термін, коли ви її плануєте досягти. Ви не захочете підводити себе, бо можете втратити довіру цих людей до вас. Це стане надійним стимулом до досягнення мрії. Для себе ви можете зробити нагадування про мету скрізь – наприклад, розмістить по всьому дому речі, які нагадували б вам про те, до чого ви прагнете.

8. Станьте мрійником, реалістом та критиком у однім обличчі. Дуже важливо розуміти свою мрію з трьох боків. Але не переборщіть із критикою – це може знизити вашу впевненість у собі.

Бажаємо, щоб ваші мрії скоріше ставали реальними та здійснялися!

 

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору