Професії зблизька: креативний менеджер

Творчими людьми занадто складно керувати! А тепер уявіть, що у вас великий колектив 40 осіб, і у кожної з них неординарне мислення та сприйняття світу. Ви вже в захваті від такої відповідальності? Тоді вам прямий шлях у творчий менеджмент!
Директор з креативу, як ще називають креативних менеджерів, - одна з найвідповідальніших посад компанії в сфері реклами або PR (publicrelations). Взагалі для того, щоб стати креативним менеджером, людині необхідно кожного дня генерувати геніальні ідеї. А коли PR-спеціаліст набуває неабиякого досвіду та вже може керувати творчим колективом, за рішенням голови компанії його можуть призначити на посаду креативного менеджера.
Зазвичай, креативного менеджера призначає безпосередньо директор компанії. З погляду на це можна сказати, що директор з креативу працює напряму з головою організації та маркетологом. Маркетолог оцінює ефективність рекламної кампанії підприємства на ринку товарів і послуг. Як висновок, креативному директорові та його команді просто необхідно реагувати на зміни позиції на ринку своєї компанії. Саме тому чим крупнішою організація на ринку, тим важливішою є посада креативного менеджера в ній.
До команди директора з креативу входять копірайтери та арт-директори, які вигадують сюжети, оформлення та тексти рекламних роликів. Взагалі-то копірайтер відповідальний за написання тексту, а арт-директор – за візуальне оформлення реклами, але вони працюють в команді, тому часто буває, що вони міняються місцями – копірайтеру прийшла ідея щодо візуального оформлення, а арт-директор створив геніальний текст. У креативного директора може бути декілька таких творчих команд, якщо він відповідальний за втілення декількох проектів одночасно.
Де працює?
Не всі організації мають посаду менеджера з креативу. Але ця професія набуває популярності з кожним роком. Компанії, які дбають про свій імідж, свій бренд, бачать необхідність у посаді директора з креативу для збереження максимально високих позицій свого продукту чи послуги на ринку товарів та послуг. Директор з креативу підпорядковується безпосередньо генеральному директору компанії і належить до її топ-менеджменту.
Можлива перспектива розвитку креативного директора – створення власного рекламного агентства або дизайн-студії для самостійного виконання заказів. Але всі ми розуміємо, що передусім необхідно здобути величезний досвід роботи в рекламному відділі компанії.
Особливості професії
Робота креативного менеджера передбачає безпосередню роботу з людьми, тобто з двома категоріями людей – із замовниками та своєю командою. Отже, людині цієї професії, з одного боку, треба правильно зрозуміти вимоги замовника, а з іншою – оцінити ефективність роботи своєї команди та реальність виконання замовлення впродовж відведеного для цього строку.
Отже, всіх, хто обирає для себе професію менеджера з креативу, чекають щоденні зустрічі з першими особами компаній. По-перше, необхідно прийняти замовлення, правильно зрозуміти його, а по-друге, треба належним чином віддати виконане замовлення клієнту. Роль креативного менеджера постає в тому, щоб довести замовникові, що його замовлення було виконано точно та креативно. Часто таке буває, що компанія-замовник не задоволена виконанням завдання рекламним відділом. Ось тоді перевіряється професіоналізм директора з креативу – він повинен ввічливо довести, що створений рекламний продукт – найкращий.
Особисті якості:
- гнучке мислення
- відповідальність
- розвинене почуття гумору
- стресостійкість
- оптимізм
- комунікабельність
- тактовність
- лідерські якості
Освіта: що потрібно знати?
Особі, яка мріє про професію креативного менеджера, бажано мати вищу освіту в галузі реклами чи маркетингу. Але зазвичай для продуктивної роботи спеціалісту цієї професії не достатньо однієї тільки вищої освіти, йому ще потрібно мати досвід роботи в рекламній сфері, вміти вирішувати конфлікти в колективі й із замовниками.
Важливою навичкою креативного менеджера є володіння ораторським мистецтвом та вмінням робити вражаючи презентації для клієнтів або всередині компанії.
Директору з креативу обов`язково треба знати законодавство України у сфері авторського права та мати розмовний рівень англійської мови.
Куди піти навчатись в Україні?
В даному списку ми подаємо ВНЗ України державноїї форми власності.
ВНЗ України для майбутніх креативних менеджерів
Маєте творче мислення - втілюйте його в своїй майбітній професії!
Редактор: Ольга Білинська
Сподобався матеріал? Поділись ним!

