студенти коледжу Коледжі стають дедалі популярнішими. Чому? Та як вибрати коледж для себе?
 

Останнім часом дедалі більше школярів замислюються над тим, що здобувати освіту ліпше не у вишах, а в коледжах. По-перше, вища освіта нині не всім по кишені, особливо, якщо йдеться про приватні навчальні заклади. По-друге, конкуренція під час вступу — це неабиякий стрес, бо ж де гарантія, що ти займеш омріяне місце в числі студентів-бюджетників. Саме тому коледжі стають з кожним роком популярнішими, адже тут можна отримати цікаву й затребувану спеціальність.

Отже, як вибрати коледж, аби потім не пошкодувати про прийняте рішення.

1. По-перше, тверезо оцініть власні можливості. Якщо ви недолюблюєте алгебру та геометрію, іти на факультет прикладної математики немає жодного сенсу. Навчальний заклад можете швидко кинути або ж промучитеся кілька років на зовсім непотрібній вам роботі і зрештою таки вирішите змінювати фах. Цікавитеся історією, суспільствознавством, політикою? Вам напевно сподобається юридичний коледж. Щоб остаточно визначитися з вибором, сходіть на “День відкритих дверей” у кілька закладів — все стане на свої місця.

2. Якщо ж ви уявлення не маєте, які коледжі у вашому місті кращі, куди взагалі можна подавати документи, на допомогу прийде всесвітня мережа. В інтернеті можна задати пошук потрібного напрямку, наприклад, “коледжі правознавство” та вказати назву свого міста. А ще не забувайте, що можна зайти на сайт департаменту освіти вашого міста чи області і там переглянути перелік навчальних закладів. Бо загалом в інтернеті можна натрапити на застарілу інформацію. Тепер треба методично штудіювати наявну інформацію та відсіяти непотрібні заклади. Однак, будьте уважні: якщо коледж називається, приміром, “Коледжем інформаційних технологій”, то це не значить, що там немає правового відділення. Може, саме цей заклад із “непотрібною” назвою вам підійде.

3. Зверніть увагу, чи є можливість вступу до вишу після коледжу відразу на середній курс. Чи є якась програма співробітництва коледжу з вишами. Адже через 2-3 роки цілком можливо, що ви захочете здобути вищу освіту.

4. Престижність навчального закладу відіграє не меншу роль під час вибору коледжу. Адже випускники популярного навчального закладу мають набагато більше шансів улаштуватися на високооплачувану роботу. Навчальна програма такого коледжу зазвичай складається відповідно до вимог 1 чи 2 курсу факультетів місцевих вишів (за аналогічною спеціальністю).

5. Віддавайте перевагу державним навчальним закладам. Хоча, наприклад, у США, Великобританії, Канаді більшою популярністю користуються приватні заклади, оскільки вони надають чудові гарантії своїм випускникам. У нас же, на жаль, деякі заклади відкриваються з метою заробляння грошей, а зовсім не для надання якісних освітніх послуг. Такий коледж може закритися будь-якого дня, не пройшовши акредитацію. Тому будьте прискіпливі та пильні!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(303) "{"as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","city":"Ashburn","country":"United States","countryCode":"US","isp":"Amazon.com, Inc.","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"org":"AWS EC2 (us-east-1)","query":"35.172.100.232","region":"VA","regionName":"Virginia","status":"success","timezone":"America/New_York","zip":"20149"}"
нагору