technicalМайбутнє - за спеціалістами з технічною освітою!

 

Виявляється, що сучасний ринок праці потребує зовсім інших спеціалістів у порівнянні з тим, на кого йдуть вчитися абітурієнти. Зараз суспільству не вистачає професіоналів із технічною освітою.

Незважаючи на реальні потреби ринку праці в Україні, найбільший конкурс на вступ до вищих навчальних закладів залишається на спеціальності економічного та юридичного напрямків підготовки. Проте експерти повідомляють, що баланс таких професій настане в тому разі, якщо вже зараз на п`ять років припинити набір економістів та юристів на навчання до вищих навчальних закладів. Авжеж, кмітливі та досвідчені кадри завжди знайдуть своє місце на ринку праці, але далеко не всі є такими. Кого ж тоді бажають бачити роботодавці на співбесідах?

Як не дивно, але більшість роботодавців бажає мати на своєму підприємстві осіб із технічною освітою більше, ніж гуманітаріїв, економістів та юристів. І це стосується не тільки посад технічного спрямування. Наприклад, за словами Валерія Карпинчика, директора ВАТ "Інтерхім", зазвичай «технарі» - найкмітливіші, їх значно легше навчити особливостям професії та навіть перекваліфікувати. Також він вважає, що люди з технічною освітою більш придатні до логічного осмислення проблеми та не стануть покладатися тільки на свої почуття задля її вирішення. Єдиним недоліком «технарів» Валерій бачить не достатньо розвинену навичку ораторського мистецтва, та це зазвичай не є найголовнішим.

Роботодавці згідні платити за технічне навчання своїх майбутніх робітників. Наприклад, Сергій, який працює в організації по розробці систем управління компаніями, вважає таку практику цілком прийнятною за умов недостачі кадрів технічних спеціальностей. Процес навчання робітників за рахунок компанії-роботодавця вигідний обидвом сторонам, адже навчання цілком окупається за рахунок висококваліфікованих спеціалістів, які гарантовано стануть працівниками саме цієї компанії. Або вони можуть працювати на підприємстві вже в період свого навчання або перекваліфікації. За таких умов студенти підходять до вивчення матеріалу набагато відповідальніше.

До речі, щодо перекваліфікації. Роботодавці вважають, що робітникам із технічною освітою набагато легше перекваліфікуватися в економіста чи гуманітарія. І це факт. Адже гуманітарні дисципліни вивчаються і на технічних спеціальностях, а ось гуманітарії взагалі не мають уяви про технічні науки. Такою є норма системи освіти.

Найпрестижнішими вищими навчальними закладами, які готують спеціалістів технічних спеціальностей в Україні є Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Київський національний університет ім. Т. Шевченка та Харківський національний університет ім. В. Каразіна. Проте це також означає, що до цих вишів найскладніше поступити за бюджетною формою навчання.

У висновку хотілося б помітити, що найбільше роботодавці все ж таки цінують особисті якості потенціальних робітників, зокрема їхню здатність до самоосвіти та частковою перекваліфікації. Адже, деякі роботодавці не задоволені тим, що більшість «технарів» мають не достатній рівень знання англійської мови та розуміння інформаційних технологій. Саме тому зосередьтеся на процесі самовдосконалення та здобуття досвіду роботи за бажаним спрямуванням. Це наблизить вас до професії вашої мрії.

Вдалого вам вибору спеціальності та здобуття професії!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору