informal educationНеформальна освіта - добровільна освіта!

 

Останнім часом неабиякої популярності набувають методи неформальної освіти. Обговорення такого типу освіти на всіляких форумах схиляються до одних тільки позитивних сторін неформальної освіти. Давайте тоді познайомомся з цим поняттям поближче та зрозуміємо, чи потрібна тоді нам взагалі формальна освіта.

По-перше, давайте розберемося з термінологією. Формальна освіта – це освіта, яка включає в себе всі види здобуття знань у рамках національної системи освіти. До неї належить навчання в школі, коледжі або університеті, а також у всіх інших закладах, які спрямовані на навчання осіб у рамках Міністерства освіти та науки України.

З неформальною освітою набагато легше. Адже до неї відноситься набуття всіх інших знань протягом життя людини. Це означає, що ми починаємо навчатися неформально ще з моменту народження. Кожна дитина по-своєму пізнає світ. Вона не знає, як його правильно пізнавати, не знає також, що прописано в системі освіти. Дитина сприймає все те, що їй цікаво та найбільше привертає увагу, тому що вона не стане змушувати себе навчатися. Отже, на прикладі дитини можна пояснити сутність неформальної освіти. Головна її ознака – добровільність та щирий інтерес до предмету навчання.

Дитина підростає, і тоді вона має вже більший вибір щодо отримання інформації навкруги. Різнобічні спортивні секції та творчі кружки, літні табори, тренінги та навіть волонтерство – все це різнобічні прояви неформальної освіти. Визначимо ж тоді цілі організацій, які надають освіту неформального типу для молоді:

- формування активної громадянської позиції підростаючого покоління;

- сприяння соціалізації школярів в суспільстві;

- збільшення соціальної та професійної компетеції молоді;

- набуття мотивації до навчання в цілому;

- формування стратегічних життєвих цілей випускників загальноосвітніх навчальних закладів;

- вирішення соціальних проблем місцевого масштабу;

- вдосконалення процесу професійної орієнтації молоді.

Розвитку неформальної освіти сприяють світові організації, такі як ООН, ЮНЕСКО, Європейський Союз, Рада Європи та інші. Саме тому неформальна освіта більш розвинена в Європі, та сприймається європейськими роботодавцями на рівні з формальною освітою.

formal education

Стає зрозумілим, що неформальна освіта надзвичайно важлива для нормального розвитку  та соціалізації підлітків. Тоді питання постає в іншому – навіщо потрібна формальна освіта? Вона насправді потрібна більшості з нас! Хоча б тому, що деякі професії, наприклад, професію лікаря, неможливо здобути, якщо не маєш диплому та найголовніше – досвіду роботи. Звичайно, що є винятки. Ось, 13-річний підліток із США вже розробив свою власну систему освіти без шкільного навчання, про що ви можете прочитати за посиланням. Проте не кожна дитина настільки ж геніальна, щоб створювати плани про власний бізнес ще в підлітковому віці. Саме тому необхідна формальна освіта. Вона надає гарантований обсяг базових знань та поширює кругозір людини, яка не займається саморозвитком.

Ми бачимо, що формальна та неформальна освіта є двома незамінними явищами різнобічної освіти людини протягом всього життя. Кожна з двох систем навчання має свої переваги та недоліки. Головне, щоб як формальна, так і неформальна освіта цілком вас захоплювали. Тільки тоді навчання стає ефективним.

Бажаємо вам величезної мотивації до здобуття знань!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору