самостійна підготовка до ЗНО Гризти науку можуть ті, у кого міцна... мотивація та сила волі. А давайте й інші спробують.
 

Пропоную оминути заїжджену мову про те, що самостійно підготуватись до ЗНО практично неможливо. Справа в тім, що, читаючи таку думку щодня, а тим більше слухаючи, мимоволі починаєш вірити у її правдивість. Вона таки правдива, для тих, хто має змогу та вже знайшов курси чи гарного ЗНО-помічника.

Що тоді залишається робити впевненим у собі випускникам, або ж тим, хто з усім зрозумілих причин не може заручитись підтримкою досвідченого викладача, який довів за руку в аудиторію не одного ЗНО-учасника.

Оскільки основними проблемними зонами самостійної підготовки є:

  • Складність самостійно сформулювати чіткий план та дотримуватись його
  • Вона часто зводиться до заучування без розуміння
  • Пошук та аналіз помилок; відшліфування проблемних тем
  • Психологічне налаштування

Тому, відчайдушні та впевнені в собі випускники, малюємо план, хто як вміє та хоче. Досвід вчителів та й теперішніх студентів показує, що багатьом якраз і підходить невимушена самостійна підготовка. Крім того, не загрожують зайві витрати.

Підготовка а-ля "Сам собі режисер"

1. Визначаємось із предметами. Зволікання впевненості не додасть.

2. Шукаємо у всезнаючому інтернеті необхідні документи та матеріали для підготовки.

В нас на порталі все є, для зручності пошуку зробили КАРТУ ПОРТАЛУ – всі предмети, з потрібними програмами, характеристиками та особливостями кожного тестування, всі додаткові матеріали.

3. Якщо бажаєте ще погуляти в тенетах мережі, будь ласка, додаткові ресурси вам на допомогу.

Тільки пам’ятайте типову помилку студента (яким ви ж хочете стати) - пошук та наявність матеріалів частенько дає хибне відчуття безпосередньої підготовки. З матеріалами треба працювати, а не збирати їх.

самостійна підготовка

4. Пишемо малюємо план підготовки: трохи математики.

Беремо календарик. Визначаємо кількість тижнів до ЗНО. Знаємо кількість предметів. Одному предмету – один тиждень (кілька днів), а далі чергування. (Краще всі разом предмети не вчити). Ділимо та бачимо скільки часу маємо на кожен предмет.

Звісно, плани часто пишуться так, що їх на 100% виконати вкрай важко, тому під час підготовки коригування плану неминуче.

5. Вивчаємо програми та характеристики тестів.

6. Купуємо посібники з підготовки/збираємо шкільні підручники.

Посібники – річ хороша, тренувальна. Але, для прикладу, 200-бальники радять йти все-таки по шкільних підручниках з опорою на програму ЗНО (хоча до іноземної мови це не дуже підходить). Втім, вибирати вам.

7. Заводимо блокноти/WORD-документи/зошити для конспектів: для теорії, правил, формул, дат, подій, визначень тощо. Кольорові маркери, стікери та закладинки вам в поміч.

8. Обов’язково проходимо тести минулих років на початковому етапі. Старанно штудіюємо найскладніші завдання. Визначаємо свої слабкі сторони та теми. Онлайн-допомога теж у поміч. На сьогодні можна знайти безліч ресурсів для досить-таки якісної підготовки.

9. Працюємо в стабільно навчальному режимі, без попуску до себе.

Складаємо графік занять, дотримуємось, якщо щось «не виходить», заняття не скасовуємо, а переносимо.

10. Не забуваємо про відпочинок та позитив. Як тільки мозок відмовляється сприймати інформацію, а це зазвичай після години завантаження «процесора», робимо перерву 15 хвилин.

Ви запитаєте: а що робити з тими темами чи «об’єктами», які ну ніяк не розуміються. У вас є ще можливість використати шкільні уроки або ж допомогу вчителів-предметників школи (в міру, звичайно). Ввічливість, ненав’язливість та вдячність передусім. Альтернатива: запитати у когось з однокласників, хто "шарить" в тій чи іншій темі.

На завершення додам:

Мотивацію та впевненість у собі постійно потрібно підживлювати, як кімнатні рослини, інакше вони перестають цвісти та милувати око. Чим: відпочинком, корисними смаколиками, вибором вишу, його відвідинами та візуалізацією себе в ролі студента і т.д. З психологічним налаштуванням допоможуть друзі, а також розповіді екс-учасників ЗНО, які практично одноголосно запевняють: тестування не таке страшне і складне, яким його вважають.

Ця стаття – не панацея і теж не повинна бути імітацією реальної підготовки. Тому якщо самостійно, то самостійно. Доведіть собі та всім навколо, що ви можете і знаєте. Головне – не забувайте собі це щодня вголос повторювати)

Щасти вам!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору