doslidnitski universityНаразі в Україні налічується 14 дослідницьких університетів.

 

Як нам всім відомо, вступ до вищих навчальних закладів України проводиться на основі Сертифікатів незалежного тестування. Проте все ще існують винятки цієї умови вступу. Ними є дослідницькі університети. Давайте докладніше розберемося, чим займаються такі вузи та як до них можна вступити.

Що уявляють собою дослідницькі університети?

Дослідницькі університети є вищими навчальними закладами України з неабиякими науковими та дослідницькими досягненнями. Ці освітні заклади примітні також тим, що займаються об’єднанням галузей освіти та виробництва, а також є учасниками міжнародних інноваційних програм та проектів.

Статус дослідницького університету надається навчальним закладам за певні досягнення в результаті оцінювання критеріїв його діяльності. Для присвоєння вузу статусу дослідницького університету за ініціативою Міністерства освіти та науки України збирається комісія з членів різних освітніх та дослідницьких галузей. В результаті цієї оцінки за поданням МОН України заявки до Кабінету Міністрів України вже цей виконавчий орган влади приймає рішення до присвоєння статусу дослідницького університету. До речі, саме Кабінет Міністрів має право й позбавити вуз права вважатися дослідницьким. У підсумку кожному з університетів з набутим статусом необхідно подавати в МОН України звіти про стан виконання поставлених перед ним програм. А взагалі чинний строк, на який університету надається статус дослідницького, дорівнює п’яти рокам.

Яким чином статус дослідницького університету впливає на вступ до нього?

За результатом рішення всередині вузу, який має статус дослідницького, абітурієнтам не завжди потрібно здавати ЗНО для вступу в нього. Адже такі університети наділені правом визначати конкурсні предмети навіть із числа тих, за якими проводиться зовнішнє оцінювання абітурієнтів. Однак, все ще відкритим залишається питання, наскільки важливим виявиться результат абітурієнта за незалежне тестування з української мови та літератури. Для переконання в правильності свого рішення вам краще зайти на веб-сторінку обраного вами дослідницького університету та знайти перелік конкурсних іспитів за бажаними напрямами підготовки.

Які університету вважаються дослідницькими?

Наразі в Україні існує 14 дослідницьких університетів:

 • Київський національний економічний університет ім. В. П. Гетьмана;
 • Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка;
 • Львівський національний університет ім. І. Я. Франка;
 • Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого;
 • Національний авіаційний університет;
 • Національний гірничий університет України;
 • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
 • Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
 • Національний університет «Львівська політехніка»;
 • Національний університет «Острозька академія»;
 • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»;
 • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
 • Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна;
 • Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля.

Сподіваємося, що ви зацікавилися можливістю вступу до одного з дослідницьких університетів та бажаємо вам успіхів у цьому!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(301) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon.com, Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"18.206.12.79"}"
нагору