стресСтрес і головний біль - дві сторони однієї медалі.

 

Ми розуміємо, що ЗНО для більшості абітурієнтів – неабиякий стресор. Але в той самий час стрес є ворогом, який не дозволяє продуктивно готуватися до тестування. Та німецькі вчені довели, яким саме чином стрес є шкідливим для нашого організму.

Стрес став предметом досліджень вчених із Німеччини, які оприлюднили результат на зборах Американської академії неврології. Висновком їхнього дослідження виявився взаємозв’язок стресу та головного болю, адже вони є викликають один одного.

Дослідження німецьких вчених охопило більше п’яти тисячі людей віком 21-71 року. Експеримент тривав цілих два роки, впродовж яких з обраними людьми проводили опитування чотири рази на рік  для виявлення ступеня стресу та головного болю. Всім учасникам треба було визначити рівень стресу за 100-бальною шкалою та відповісти, як часто вони страждали від головного болю.  

Результати виявилися наступними: м’язова напруга викликала головний біль у 31% опитуваних, у яких рівень стресу складав 52 бали за 100-бальною шкалою; 14% учасників мали мігрень та показник їхнього рівню стресу відповідав позначці 62; у 11% людей була біль змішаного типу, які також мали середнє значення рівня стресу – 59 балів. Що стосується решти різновидів головного болю, то вона залишилася не класифікованою.

Виявилося, що збільшення стресу неухильно пов’язане з кількістю нападів головного болю впродовж місяця. Звичайно, результати дослідження враховували чинники, які створюють похибки. Отже, прийняття алкоголю, куріння та застосування медичних препаратів для зниження рівня головного болю було враховано під час експерименту.

Таким чином, доктор Сара Шрамм з німецького госпіталю закінчила свій виступ висновком, що стрес може спровокувати головний біль, який перетікає в хронічну форму та викликає ряд захворювань, але й сам по собі головний біль є стресором.

Це означає одне – як зі стресом, так і з головним болем треба боротися. Як саме – ви можете дізнатися в статті «Як подолати хвилювання та стрес?».

Бажаємо вам спокійної та зосередженої підготовки до зовнішнього незалежного тестування!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(303) "{"as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","city":"Ashburn","country":"United States","countryCode":"US","isp":"Amazon.com, Inc.","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"org":"AWS EC2 (us-east-1)","query":"35.172.100.232","region":"VA","regionName":"Virginia","status":"success","timezone":"America/New_York","zip":"20149"}"
нагору