навчанняОбирайте найефективніші методи навчання!

 

Зараз існує безліч методів вивчення матеріалу. Кожен обирає свій, тому що бачить його найефективнішим для себе. Проте, на жаль, іноді люди роблять помилки чи обирають методи вивчення «за звичкою».  Для уникнення неусвідомленого вибору способів здобуття знань існує ця стаття, де ми вивели найбільш та найменш ефективні методи навчання.

9 січня 2014 року було оприлюднено результати дослідження різних способів освоєння нового для людини матеріалу під керівництвом Асоціації психологічних наук. Протягом експерементального періоду вчені щільно вивчали 10 найпопулярніших методів навчання, і в результаті зробили їхній рейтинг.

Найменш ефективні методи навчання

1. Виділення частин тексту.

2. Підкреслення головних слів у абзаці.

3. Повторне читання тексту.

4. Конспектування прочитаного.

Автори дослідження повідомили, що виділення та підкреслення слів відволікає учня або студента від суті тексту. Це перешкоджає йому зробити правильні логічні висновки.

А повторне читання та конспектування прочитаного віднімає дуже багато часу, тоді як можна використовувати набагато ефективніші методи вивчення нового матеріалу.

Найбільш ефективні методи навчання

1. Метод розподіленого навчання.

Цей спосіб вивчення передбачає складання плану поетапного освоєння нового матеріалу.  У ході створення учбового графіку обов’язково треба враховувати режим праці та відпочинку протягом всього періоду навчання.  Після вивчення нової теми треба зробити перерву, і чим більше матеріалу необхідно вивчити, тим більшою має бути ця перерва.

2. Практичні вправи.

Ну, куди ж ми без практики! Виконуючи практичні вправи, ми розуміємо, що не дарма навчаємося, бачимо, що цей новий матеріал нам знадобиться у майбутньому. До того ж тепер ми знаємо, що робити з ним на практиці. Зазвичай, практичні вправи часто використовуються під час вивчення мов. Але не всі розуміють, що практика необхідна кожній навчальній дисципліні.

Такою є думка вчених за результатами наукового дослідження. Ми радимо вам прислухатися до їхньої думки, але самостійно зробити висновок. Наприклад, якщо ви не можете нічого запам’ятати без створення конспекту – робіть його!

Бажаємо успіхів у навчанні! Хай всі ваші способи навчання будуть ефективними!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(302) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon.com, Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"18.232.38.214"}"
нагору