вальдорфські школи Виявляється, вони є - школи, де не знають, що таке оцінки)
 

Як ми завжди переживаємо, коли нас викликають на уроці! Ще б пак: отримати погану оцінку не хочеться нікому. А уявіть собі, що існують школи, де зовсім не ставлять учням оцінок – ні в старших, ні в молодших класах. Називаються вони «вальдорфськими школами». Тут немає типових навчальних планів, натомість є спеціально розроблені посібники. Світ школярі пізнають через відчуття, намагаючись відкрити для себе щось нове.

вальдорф школаУперше така система освіти, яка потім отримала назву «вальдорфська педагогіка», була застосована в Німеччині в 1919 році. У школі для дітей, чиї батьки працювали на тютюновій фабриці «Вальдорф-Асторія» почали запровадження таких методів. Тепер вальдорфські школи є в кожному великому німецькому місті.

Учителі відмічають, що позитивним у цій системі є відсутність конкуренції. Раз немає оцінок, значить немає конкуренції. І вчаться діти зовсім не для того, аби отримати дванадцятку, а щоб пізнати нове. В Україні також є вальдорфські школи – у Києві, Дніпропетровську, Одесі, Кривому Розі. Вони експериментальні і працюють за спеціально розробленими Міністерством освіти програмами.

«Фішки» вальдорфської системи

вальдорф школа

По-перше, вважається, що ні в якому разі не можна міняти вихователя в дитсадку чи учителя в початкових класах. Педагог завжди повинен бути поруч і стати для дітей справжнім другом і рідною людиною.

По-друге, в ранньому віці не можна вивчати науки, наприклад, математику. Натомість треба опановувати творчі предмети – малювання, музику, ліплення.

По-третє, не існує домашніх завдань. Знання перевіряються в усній формі на уроках.

По-четверте, діти та вчителі власноруч роблять іграшки й поробки, які потім використовуються для навчання. Діти також спільно вирощують квіти чи овочі на грядках, аби бути ближче до природи.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору