навчання в кредитКредит на навчання як вихід чи тягар. Давайте розберемось.
 

Отримати достойну вищу освіту сьогодні прагне більшість випускників шкіл, ліцеїв та гімназій. Але, на жаль, багато популярних вишів, коли йдеться про найбільш затребувані факультети, пропонують лише контрактну форму навчання. При чому ціна річного навчання у тих же столичних вишах може сягати 10 тис. гривень, що під силу не кожній українській родині. Вихід – кредит на навчання.

Як правило, банки не пропонують цільових кредитів на освіту та не надають якихось особливих умов при видачі кредитів такого типу. За великим рахунком, фінансовим установам все одно, з якою метою береться позика, і тільки деякі дуже дрібні гравці на фінансовому ринку мають чітко прописані програми з надання кредитів на навчання.

Якщо розглядати конкретні фінустанови, то можна розділити їх на дві групи.

- Одні пропонують короткострокові кредити на строк від місяця до року.

- А є такі, що надають кредити на весь строк навчання.

В окремих випадках такі установи навіть не будуть вимагати погашення і після закінчення періоду навчання, надаючи відстрочку колишнім студентам до 10 років.

Як правило, банківські установи не довіряють студентам у фінансовому плані, і видати кредит на руки людині, яка навчається у виші, ніхто не наважується. Інша річ, якщо поручителем, а краще навіть позичальником виступають батьки чи інші родичі студента чи навіть майбутні роботодавці.

В той же час, програми, які б стимулювали студентів навчатися краще шляхом зниження відсоткових ставок за результатами складання іспитів – для України – справжня дивина.

Крім вимоги про фінансове благополуччя поручителя, банки також прагнуть максимально знизити власні ризики за допомогою договорів страхування застави і здоров’я особи, яка бере кредит. Ще один спосіб застрахувати себе від фінансових втрат – видача кредитів на навчання тільки в національній валюті. Ставка при цьому не сильно буде відрізнятися від звичайних споживчих кредитів і становитиме близько 20% річних.

Якщо ж ви знайдете банк, який пропонує меншу ставку, будьте готові, що строк кредиту тут буде менший.

Ключова порада – уважно ознайомитись з порядком виплат відсотків. Так, деякі банки можуть запропонувати програму, за якою кредит і відсотки ви маєте сплатити після закінчення навчання. Приготуйтеся, що сума виникне чимала. Схема видачі грошей теж може бути різна. Наприклад, часто банки виплачують позику певними сумами – наприклад, на початку кожного семестру певну суму перераховують на рахунок вишу.

Зважте всі «за» і «проти». Можливо, вам простіше буде взяти кредит не цільовий, а звичайний споживчий. А ще – обійдіть маловідомі банки. Там програми можуть бути значно вигідніші.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору