студенти престижних вузівНайпрестижніший вуз - це найкраще майбутнє!

 

Вчитися у вищому навчальному закладі вже вважається престижним, але не треба забувати, що самі вузи також різняться науковою базою, викладацьким складом та якістю надання освітніх послуг. Саме за цими критеріями та багатьма іншими і складаються рейтинги найпривабливіших навчальних закладів у світі та всередині в країні.

Щорічно складається рейтинг 400 найпрестижніших університетів світу в «Times Higher Education (THE)». Але нажаль, в останньому випуску цього рейтингового ресурсу українських вищих навчальних закладів знову не виявилося.

Найкращими вищими навчальними закладами визначили Каліфорнійський технологічний університет, Гарвардський та Оксфордський університети. Також до топ-10 вузів, у яких бажають навчатися найбільше студентів зі всього світу увійшли Прінстонський, Массачусетський, Кембріджський та Стенфордський університети, Королівський коледж Лондона та Університет Чикаго. Тобто можна відмітити країни, які за думкою рейтингу «Times Higher Education» є найбільш освіченими, зважаючи на кількість найпрестижніших університетів у них. Як висновок, ми бачимо, що найбільше відомих вузів знаходяться в Америці, на другому місці Великобританія.

Давайте визначимо критерії, за якими складається рейтинг «Times Higher Education» за підтримки Thomson Reuters. Під час щорічного оцінювання університетів враховуються 13 показників за п’ятьма критеріями. Критерії – це міжнародний статус вузу, його прибуток від надання освітніх послуг, якість роботи викладачів, досягнення в наукових дослідженнях та чисельність цитат у наукових виданнях.

Переглянувши 400 найкращих університетів у рейтингу «Times Higher Education», ми не знайшли українські вищі навчальні заклади. Для цього є декілька суттєвих причин. До них належать низький рівень визнання українських вузів у міжнародному просторі, нечасте публікування українських науковців у міжнародних освітніх виданнях та проблеми нострифікації українських дипломів за кордоном і міжнародних дипломів в Україні. Виходячи з цього, немає й речі про цитування академічних праць.

лекція

Лідерами надання освітніх послуг в Україні вважаються Київський політехнічний інститут, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянська академія. Проте всередині цих українських університетів також існують проблеми, пов’язані з корупцією та непрозорим розподілом бюджетних місць. Більшість найкращих випускників часто уїжджають за кордон для працевлаштування, не залишаються викладати у вузах, в яких вони навчалися.

На жаль, зараз українські вузи не можуть конкурувати з американськими та англійськими навчальними закладами. Та будемо сподіватися на розвиток освіти та науки в України.

Пам'ятайте, все залежить від нас!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(308) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.85.80.239"}"
нагору