метаДосягнути мету набагато простіше, ніж вам це здається!

 

Для кожного абітурієнта з навчанням в університеті починається новий етап життя – доросле життя. Студенти мають більше вільного часу, проте в цей вільний час їм треба навчатися самостійно. Та студентство – це не тільки навчання, це ще й безліч можливостей розвитку, в тому числі в цікавих проектах. Ви вже зацікавилися? Тоді читайте далі!

З чого починається будь-який проект? У вас може бути багато різних думок, але насправді ж початком кожної справи є ідея. Якщо щось відбувається, значить, це комусь потрібно. Отже, ваша геніальна ідея може нескінченно залишатися тільки ідеєю, поки ви не замислитеся над перетворенням її в ціль.

Ціль – це вже конкретизована ідея чи мрія. Та нажаль, не всі лідери проектів правильно собі уявляють кінцеву мету або не можуть її правильно сформувати. Саме тому ми зараз розберемося з поширеним поняттям у галузі управління проектами – зі SMART-ціллю. Поняття SMART-цілі вперше в історії з’явилося ще в 1954 році, його автор - Питер Друкер. «Smart» у перекладі з англійської мови означає «кмітливий», але це абревіатура, і зараз ми розберемо з вами кожну літеру.

Можливо, вам цей матеріал проектного менеджменту здається занадто складним. Тоді уявіть, що у вас з’явилася ідея з’їсти млинці з малиною. Так буде набагато легше уявити собі свою мету!ціль

Specific – конкретна. Ви хочете саме млинці з малиною, але не з абрикосовим джемом.

Measurable – її можна виміряти. Вам не хочеться 200 млинців, вам достатньо 20 штук.

Attainable – досяжна. Ви обрали досяжну ціль: зробити млинці не складно, тим паче, що в холодильнику є молоко, в шафі – мука та на всякий випадок магазин – за вашим домом.

Realistiс – реалістична. Ваша ціль досяжна – ви знаєте, що мама сьогодні вихідна та хоче зробити щось приємне для родини.

Time-bound – певна за часом. Вам хочеться млинців сьогодні, а не через тиждень.

Сподіваємося, що ми вас переконали що створювати проекти зовсім нескладно. Перетворіть свою мрію на SMART-ціль та прагніть до її досягнення!

Ви можете більше, ніж собі уявляєте!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(310) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.238.107.166"}"
нагору