лідер

Лідерами стають чи народжуються? Таке ж питання ми ставили в статті про те, як можна виховати підприємця. Відповідь схожа, але лідером, швидше за все, потрібно стати.

Так ось, слова «лідер» та «лідерство» сьогодні надзвичайно популярні. І багато хто говорить про вміння правильно вести перемовини, мотивувати, виявляти ініціативу, брати на себе відповідальність та приймати нестандартні рішення. Саме це прийнято вважати навичками справжніх лідерів. І тренувати їх варто якомога раніше, навіть у школі. А для того, щоб натренувати, потрібно дотримуватись певних чітких установок.

Успіх – брат відповідальності.

Важливо навчитись вчасно брати на себе відповідальність за свої дії, в першу чергу.

У важку хвилину, коли корабель наповнюється водою, берись за відро першим.

Неможливо змусити когось виконувати певну роботу, якщо не знаєш сам, як її робити. Наприклад, як може вчитель змушувати учнів не запізнюватись на уроки, якщо сам це постійно робить. Те ж стосується і батьків.

НЕ скаржся.

Якщо є ціль, є план, то досягати її потрібно без скарг. Вони лише знижують нашу продуктивність і допомагають знаходити «відмазки».

Час – це непоповнювальний ресурс. Дбайливо розпоряджайся своїм та відносься з повагою до чужого.

Не потрібно братись за все самому. Потрібно давати іншим можливість допомагати. Щоб навчитись по-мудрому використовувати час, корисно навчитись вчасно ставити та давати відповіді на наступні запитання: що ви готові зробити зараз? що відкласти? що доручити іншим?

Висловлюй свої думки чітко та зрозуміло.

Якщо у власній голові «порядок», цей порядок зрозумілий і оточуючим. А ще він «заразний» ).

Злетівши високо, не забувай завжди допомагати тим, хто нижче.

Важливо пам’ятати, що лідер теж колись був «нижче». І, можливо, у свій час, йому теж хтось допоміг знайти правильне рішення або виконати якесь завдання. Допомога завжди в моді.

А якими якостями, на твою думку, повинен бути наділений лідер?

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору