зно підготовкаПідготовка до тестів не вимагає багато грошей. А чого тоді?
 

Сонечко ЗНО-2015 повільно заходить за горизонт. Комусь воно видалось лагідним, а комусь і палючим, адже за останній рік тестування з деяких предметів набралось чимало нововведень, так і не полегшало ні на грам, а залишилось кожне при своїй складності. Очевидно, так має бути. Не можуть же 20-30% абітурієнтів отримати максимальний результат (хоча так би хотілося!)

Втім, всі тестування майже позаду. Випускникам треба вступати з тими балами, що заслужили, а майбутнім одинадцятикласникам – починати пильно стежити за новинами та знайомитись з цим іспитом. На думку багатьох викладачів та експертів, це особливо вдалий час для того, аби починати систематичну підготовку.

З чого її починати та яку обрати?

На щастя, запитання «здавати чи не здавати», гостро не стоїть. Якщо є бажання після школи змінити свій статус з «учень» на «студент», значить, треба. А оскільки альтернативи ЗНО немає, варто постаратись, щоб набрати достойні бали та вступити до вузу самотужки, а проявивши всі свої вміння, ще й на бюджет.

Колишні ЗНОшники кажуть, що нічого страшного в тестуванні немає, головне:

  • знання програми;
  • знання структури тестування;
  • вміння розподіляти та контролювати час;
  • трохи везіння;
  • мінімум хвилювання;

І свій максимум цілком досяжний.

Однак це досить «розмиті» поради. Більшої конкретики вимагає запитання: як готуватись? Давайте «проскануємо» два найпоширеніші варіанти підготовки.

Отож, які відповіді можна почути від випускника на запитання: «Як ти готуєшся до ЗНО?»

1. «Я готуюсь зі вчителем/репетитором».

Все чудово: йому допомагають, виправляють, перевіряють, «розжовують», підказують, призначають зручний час та переносять заняття у разі потреби.

Але: з нього беруть серйозні гроші; невідомо, як навчають, відповідно, результат майоріє примарний.

2. «Я готуюсь самостійно/онлайн»

Все також чудово: він вдома або деінде, коротко кажучи, «на своїй території», економить час та гроші; все під рукою – в комп’ютері, планшеті та телефоні; в нього багато практики, а статистика завжди нагадує про досягнення або лінощі.

Але: бракує індивідуальної допомоги, хто підкаже чи перевірить; або недостатньо велика сила волі, щоб змушувати себе систематично займатись.

Як-то кажуть, всюди є переваги й недоліки. Зважте, чого більше, та робіть свій вибір.

Чи можна все-таки гарно підготуватись, витративши мінімум?

Варто пам’ятати про те, на чому часто наголошує Ігор Лікарчук, директор УЦОЯО: якщо є голова на плечах, гарно підготуватись може кожен, і для успішної здачі ЗНО великі кошти не потрібні.

Для прикладу, витративши 500 гривень на інтернет-курс, Юля Лазоренко склала ЗНО з української мови та літератури на 193 бали, чим потішила себе й батьків. Це дуже цілеспрямована дівчина, яка працювала на високий результат і таки досягла його.

Першочергову роль у підготовці до ЗНО грає мотивація, або, іншими словами, така собі внутрішня батарейка-енерджайзер, яка спонукає до дії. Вона відганяє лінь подалі, по-доброму змушує зацікавлено працювати. Де її взяти? Запитайте себе: «Чи хочу я стати студентом?», «Чи хочу вчитись у престижному вузі?», «Ким і де я бачу себе через 10 років?». Уявіть, а краще намалюйте відповіді до них, а далі… вчіться, докладайте зусиль, будуйте плани, коригуйте та ще більше зусиль докладайте, щоб усе втілити в життя. Як кажуть, ніяка підкова, навіть золота, не принесе вам успіху, якщо не прибити її до своїх «копит», та не почати працювати в поті чола)

До ЗНО можна підготуватись самостійно або з мінімальною допомогою. Не чекайте чарівних паличок чи викладачів, які зроблять все за вас, заряджайте свою внутрішню батарейку позитивом і вперед – до ЗНО-2016!

Обговорити завдання та поспілкуватись на тему ЗНО та вступу можна завжди на нашому  зно форум  Завітай!

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору