зно підготовкаПідготовка до тестів не вимагає багато грошей. А чого тоді?
 

Сонечко ЗНО-2015 повільно заходить за горизонт. Комусь воно видалось лагідним, а комусь і палючим, адже за останній рік тестування з деяких предметів набралось чимало нововведень, так і не полегшало ні на грам, а залишилось кожне при своїй складності. Очевидно, так має бути. Не можуть же 20-30% абітурієнтів отримати максимальний результат (хоча так би хотілося!)

Втім, всі тестування майже позаду. Випускникам треба вступати з тими балами, що заслужили, а майбутнім одинадцятикласникам – починати пильно стежити за новинами та знайомитись з цим іспитом. На думку багатьох викладачів та експертів, це особливо вдалий час для того, аби починати систематичну підготовку.

З чого її починати та яку обрати?

На щастя, запитання «здавати чи не здавати», гостро не стоїть. Якщо є бажання після школи змінити свій статус з «учень» на «студент», значить, треба. А оскільки альтернативи ЗНО немає, варто постаратись, щоб набрати достойні бали та вступити до вузу самотужки, а проявивши всі свої вміння, ще й на бюджет.

Колишні ЗНОшники кажуть, що нічого страшного в тестуванні немає, головне:

  • знання програми;
  • знання структури тестування;
  • вміння розподіляти та контролювати час;
  • трохи везіння;
  • мінімум хвилювання;

І свій максимум цілком досяжний.

Однак це досить «розмиті» поради. Більшої конкретики вимагає запитання: як готуватись? Давайте «проскануємо» два найпоширеніші варіанти підготовки.

Отож, які відповіді можна почути від випускника на запитання: «Як ти готуєшся до ЗНО?»

1. «Я готуюсь зі вчителем/репетитором».

Все чудово: йому допомагають, виправляють, перевіряють, «розжовують», підказують, призначають зручний час та переносять заняття у разі потреби.

Але: з нього беруть серйозні гроші; невідомо, як навчають, відповідно, результат майоріє примарний.

2. «Я готуюсь самостійно/онлайн»

Все також чудово: він вдома або деінде, коротко кажучи, «на своїй території», економить час та гроші; все під рукою – в комп’ютері, планшеті та телефоні; в нього багато практики, а статистика завжди нагадує про досягнення або лінощі.

Але: бракує індивідуальної допомоги, хто підкаже чи перевірить; або недостатньо велика сила волі, щоб змушувати себе систематично займатись.

Як-то кажуть, всюди є переваги й недоліки. Зважте, чого більше, та робіть свій вибір.

Чи можна все-таки гарно підготуватись, витративши мінімум?

Варто пам’ятати про те, на чому часто наголошує Ігор Лікарчук, директор УЦОЯО: якщо є голова на плечах, гарно підготуватись може кожен, і для успішної здачі ЗНО великі кошти не потрібні.

Для прикладу, витративши 500 гривень на інтернет-курс, Юля Лазоренко склала ЗНО з української мови та літератури на 193 бали, чим потішила себе й батьків. Це дуже цілеспрямована дівчина, яка працювала на високий результат і таки досягла його.

Першочергову роль у підготовці до ЗНО грає мотивація, або, іншими словами, така собі внутрішня батарейка-енерджайзер, яка спонукає до дії. Вона відганяє лінь подалі, по-доброму змушує зацікавлено працювати. Де її взяти? Запитайте себе: «Чи хочу я стати студентом?», «Чи хочу вчитись у престижному вузі?», «Ким і де я бачу себе через 10 років?». Уявіть, а краще намалюйте відповіді до них, а далі… вчіться, докладайте зусиль, будуйте плани, коригуйте та ще більше зусиль докладайте, щоб усе втілити в життя. Як кажуть, ніяка підкова, навіть золота, не принесе вам успіху, якщо не прибити її до своїх «копит», та не почати працювати в поті чола)

До ЗНО можна підготуватись самостійно або з мінімальною допомогою. Не чекайте чарівних паличок чи викладачів, які зроблять все за вас, заряджайте свою внутрішню батарейку позитивом і вперед – до ЗНО-2016!

Обговорити завдання та поспілкуватись на тему ЗНО та вступу можна завжди на нашому  зно форум  Завітай!

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×