реєстрація на зно

Любий читачу!

Перед тобою стаття, яку підготував учасник конкурсу "Проба пера по-сучасному". За його умовами кожен бажаючий міг обрати цікаву тему, написати матеріал та сам його опублікувати. А далі... далі справа за тобою. Якщо спробу вважаєш вдалою, напиши коментар, поділись у соцмережах, підтримай учасника. Адже переможцем стане той, чия стаття отримає найбільшу кількість переглядів на сайті, коментарів, вподобайок та перепостів у соцмережах. 

Приємного читання!

Чому я хочу стати журналістом?

Прекрасна професія − журналіст. Чому я її обрав? Насамперед, тому, що ще змалку хотів бути активним учасником усіх подій, що відбуваються у нашій країні, мріяв здобути ту професію, яка б мені подобалася, яка б приносила не тільки матеріальне задоволення, але й моральне. Журналіст - це той самий письменник, адже він повинен написати та заінтригувати читача. Тут доречно згадати вислів Артура Сульцбергера:

«Ми, журналісти, говоримо публіці, куди стрибнула кішка. Далі публіка вже сама займається кішкою». 

Я бачу особливість навчання цієї професії у тому, що перед студентами відчиняються двері у світ пізнання, виробляються уміння обґрунтовувати і запам’ятовувати. Отримавши цей фах, можна проявляти свої творчі здібності і таланти у різних галузях, тому що, здобувши необхідні знання, можна працювати і кореспондентом, і репортером, і політичним оглядачем і т.ін. Вважаю, що якщо людина хоче змінити світ, то їй необхідно закінчити саме журфак, тим більше, коли відчуває своє у тому покликання. 

Ольга Фреймут, Катерина Осадча, Павло Шеремет − особистості, які віднайшли себе у цій важливій професії — журналістиці. Зараз вони найпомітніші постаті навіть у світовому рейтингу. 
Не думаю, що стати журналістом легко, адже це тяжкий процес, постійно треба навчатися, вивчати мови, дізнаватися про нове в країні і у світі. Для мене це цікаво, тож я зробив невеличке опитування серед учнів моєї школи, чи хотіли б вони стати журналістами. Маємо такі результати: із 34 учнів 15 висловилися «за». 

Вважаю, що зараз багато журналістів у нашій країні досить стандартно пишуть статті: матеріал, інформація, цифри. Іноді це стомлює, бо хочеш різноманіття, нового. Так, головне для журналіста доступно пояснити читачеві про події, але треба стати ближчим до людей, доносити свої думки, свої пропозиції. 

конкурс

Іноді мене запитують: «Ти справді хочеш стати журналістом?». Моя відповідь: «Так». Знаю, буде тяжко, наприклад, працювати з шостої ранку до пів на другу ночі, протистояти у боротьбі за справедливість. Сьогодні ХХІ століття, але ми не маємо повної свободи слова, люди бояться. Хочеться закликати: та чого ж ви боїтеся, люди? Говоріть і творіть, бо без вас ми не зробимо свою країну такою, якою хочемо бачити! Бо без вас, люди, ми ніхто! Тільки з власними силами ми збудуємо європейську державу! 

Українці завжди боялися говорити, терпіли, мовчали, але наш час настав. Я не закликаю до бунтів чи повстань, я закликаю дати Слову свободу. Такий крок принесе тільки користь, давайте будемо разом творити нашу історію аb imo pectore.

Автор статті, учасник конкурсу "Проба пера по-сучасному": 

Віталій Залевський (псевдонім Левський)

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

bool(false)
нагору
×