зно англійська writing

Спробуймо відразу домовитись, що мова піде не про твір, як його часто люблять називати учасники ЗНО, а про власне висловлення (writing). Повірте, між твором (ессе) і writing для ЗНО з англійської мови - величезна різниця.

Розберімося, в чому саме. А також запам’ятаймо секрети його написання на максимум. (Всі вони закріплені в критеріях оцінювання письмової роботи)

Насамперед, відповідаю на часте запитання: 

спеціальності

ЗНО з англійської: до якого формату письмової роботи готуватись (лист, ессе, замітка)?

спеціальності

Прочитали? Рухаймося далі.

В чому різниця між твором і власним висловленням (writing)?

Writing для ЗНО має чітку структуру, обсяг, критерії оцінювання та формат. Тому це чи не єдине, до чого можна дійсно гарно підготуватися та натренуватися. Звісно, якщо дотриматися всіх потрібних вимог. 

спеціальності

А тепер - основні правила якісного writing.

1. Writing повинно відповідати темі!

Можна написати геніальний лист, але якщо він не по темі, не розкрито всіх трьох умов, то більше, ніж 0 балів за нього отримати не вдасться. Наголошую на цьому, адже подібні випадки були.

спеціальності

2. Обсяг. Донедавна в критеріях було вказано - не менше 100 слів, інакше робота перевірятись не буде. Зараз такої вказівки немає. Але не варто розраховувати вкластись у менш ніж 100 слів (рахуються всі слова: сполучники, прийменники також). Лаконічність буде недоречною, адже потрібно дотриматись формату, використати слова-зв'язки та розкрити всі три умови. В середньому письмові роботи на високі бали налічували 150-180 слів. 

Багато писати не потрібно, лише по суті та правильно. Бажано, щоб лишився час на перевірку, а ще краще пораджу: письмову роботу варто написати не після виконання всіх тестових завдань, а десь поміж ними, щоб змінити діяльність та трішки відволіктись. А потім, довиконавши тести, свіжішим поглядом перечитати написане. Повірте, так буде більша ймовірність помітити непослідовності чи помилки.

спеціальності

3. Слова-зв'язки. Про них окреме правило. В листі їх повинно бути хоча б 5-7, різних. Ось вам табличка на різні випадки. Використовуйте: 

Зв'язкові слова для завдання з розгорнутою відповіддю.

Зрештою, з ними значно легше робити висловлення зв'язним. 

спеціальності

4. Логічність та послідовність. Власне висловлення – це не філософський твір. Не намагайтесь «лити водичку» чи розгалужуватись. Лише виконайте всі умови теми роботи, різко не перестрибуючи з однієї на іншу. Тим паче, на розгалуження, а потім переписування всього у бланк Б часу не вистачить.

спеціальності

5. Формат. Лист може бути офіційним або особистим. У кожного - свої нюанси. Спробувала їх усі вмістити в готові шаблони: 

Шаблони для написання завдання з розгорнутою відповіддю з англійської мови. 

Користуйтесь.

спеціальності

6. Лексика та граматика. Це найважче, цьому треба вчитись, вивчаючи мову, правила та виконуючи вправи. Practice makes perfect! Від цього правила не втекти. Тому порада лише одна - зацікавлено, систематично вивчати різні лексичні та граматичні штучки, щоб зробити якомога менше помилок. 

Порада: якщо немає впевненості в написаному слові чи реченні, спробуйте замінити слово синонімом, розділити речення на простіші. Краще бути впевненим у написаному, ніж «замудрити» для краси.

Додам ще до цього правила: 

Як самостійно перевіряти завдання з розгорнутою відповіддю з англійської мови.

спеціальності

7. Тренування. Якщо є час, і ЗНО не наступає на п'яти, тренуйтесь писати вдома. Скільки тренувальних листів написати? Не менше 5. В ідеалі, приміром, за рік підготовки - до 10 листів. І цього буде достатньо.

Тому знайдіть того, хто зможе перевірити, підказати. «Набивайте руку» і отримаєте максимальні 14 балів за своє власне висловлення.

спеціальності

На завершення в якості бонуса додам ще зразок, такий собі орієнтир:

Лист, який на ЗНО з англійської отримав 14 максимальних балів

спеціальності

А також навчально-методичний посібник, у якому просто безцінна інформація. Публікую, тому що він виданий УЦОЯО та призначений для безкоштовного розповсюдження.

ЗНО 2014

Зовнішнє незалежне оцінювання. Англійська мова. Навчально-методичний посібник. 

Що та де шукати:

  • Стор. 12-40 - зразки тестових завдань з коментарями та порадами, як краще їх виконувати.
  • Стор. 40-60 - зразки письмових робіт (офіційні, напівофіційні, офіційні листи) з виставленими до них балами та коментарями, чому саме такі бали.
  • Стор. 61-82 - 10 листів учасників ЗНО на бланку Б. 
  • Стор. 83-95 - Відповіді до тренувальних вправ та бали за листи на бланку Б.

Зверніть увагу, що цей посібник готувався для підготовки до ЗНО 2014 року і, звісно, про аудіювання в ньому не йдеться. Однак для підготовки особливо до письмового завдання у ньому предостатньо всього. Тому дуже радимо гарно з ним попрацювати. 

спеціальності

Good luck!

Маєте запитання чи прохання? Залишайте в коментарях або пишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

***

 

 Редактор: Ольга Мілінчук

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору