вступ 2018

Через кілька днів - з 12 липня - відкриється можливість подачі електронних заяв на вступ. До цього - з 2 липня - всі вступники могли реєструвати свої особисті кабінети на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua, внести всі свої дані та завантажити необхідні скан-копії. І тут не обійшлося без перешкод. Виникали запитання, куди і що завантажувати. Більше того, виникали помилки через нестабільну роботу сервісу або особисту неуважність.

Одна справа, коли проблеми з реєстрацією кабінету, інша – реєстрацією заяв. Мало хто хоче побачити на екрані повідомлення про помилку чи від ВНЗ - щодо неточностей в інформації.

Тому ознайомтесь з наступними пунктами. Це дійсно важливо!

стріла1. Уважно читайте інструкцію.

Так, двічі, тричі. Вона довжелезна, але й часу в усіх зараз вдосталь. Лише уважно ознайомившись з нею, приступайте до реєстрації. Якщо виникають нюанси, не поспішайте тиснути всі кнопки. Це вам не онлайн гра. Спокійно та вдумливо виконуйте всі кроки.

стріла2. Перерахуйте ще раз середній бал атестата.

На жаль, вчителі – теж люди, які можуть помилятися. І у вашому атестаті може бути вказаний неправильно порахований середній бал. (Або й взагалі може бути не вказаний) Перевірте його самостійно, тоді лише вносьте дані. Якщо все ж таки у додатку до атестата вказаний неправильний бал, у особистому кабінеті реєструйте правильний.

Пам’ятайте! Середній бал підтверджується лише після прийняття першої заяви ВНЗ. Після цього самостійно ви вже не зможете в кабінеті його змінити. Але якщо така помилка виявиться навіть пізніше, після прийому заяви вишем, це також не біда. Потрібно звернутися з письмовим зверненням до технічного адміністратора системи (на сайті є така опція), а також до вишу, який підтвердив неправильний середній бал.

стріла3. Реєструйте сертифікати ЗНО різних років

У цьому році дозволено використовувати результати ЗНО 2016, 2017 та 2108 років (крім іноземних мов). Якщо у вас результати різних років, під час реєстрації кабінету можете вказувати будь-який рік. Головне – номер та пін-код саме до нього. А далі є опція для додавання сертифікатів інших років – кнопка «Додати сертифікат».

вступ 2018

стріла4. Не використовуйте заборонені електронні адреси.

Цього важливого нюансу можна й не помітити, особливо якщо такою поштовою скринькою користуєтесь вже давно. Але знайте, що в багатьох видавало помилку реєстрації саме через заборонену електронну адресу. Наприклад, mail.ru, yandex.ua, bk.ru, mail.ua, yandex.ua. Спокійно можна реєструвати наступні: gmail.com, ukr.net, i.ua.

стріла5. Перевіряйте свої дані

Будьте уважними! Дані у Сертифікаті ЗНО та атестаті повинні співпадати. Навіть різниця в одній літері прізвища чи імені унеможливить реєстрацію. Якщо помилка в сертифікаті, звертайтесь до свого навчального закладу, якщо в сертифікаті – до РЦОЯО.

стріла6. Своєчасно активуйте особистий кабінет вступника

Після реєстрації кабінету, система надішле запит до ЄДЕБО для перевірки правильності внесення даних. Якщо все гаразд, згодом на вказану вами електронну пошту прийде лист з посиланням для активації. Важливим є те, що активувати кабінет потрібно протягом доби! Якщо забудете чи не помітите лист (перевіряйте, на всяк випадок, усі папки поштової скриньки, в тому числі й Спам), потрібно буде повторювати всю процедуру реєстрації, тому що попередньо внесені дані без активації вступником анулюються.

стріла7. Завантажуйте документи, фотокартки правильного розміру та формату.

В інструкції чітко вказано, що фотокартка має бути розміром 3 на 4см, максимально обсягом 1 МБ, та форматом – JPEG, JPG або PNG. Додаток до атестата - у форматі JPEG та не більше 1 Мб. Не ризикуйте з іншими форматами чи розмірами. Головне, щоб усе було чітко видно, тому це може бути як відскановане на сканері зображення, так і зроблене на телефон.

стріла8. Правильно підтвердіть право на сільський коефіцієнт

Зверніть увагу! Це право мають вступники, які на момент вступу проживали у селі та були зареєстровані там не менше 2 років, а також!!! отримали там атестат. Якщо все так, тоді потрібно завантажити до особистого кабінету довідку для підтвердження. Скористайтесь документом: Додаток №13 до постанови КМУ від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру».

стріла9. Зважено присвоюйте пріоритети заявам.

З 12 липня відкриється можливість подавати заяви на вступ – на бюджет не більше 7 заяв і максимум на 4 спеціальності. Кожній заяві – вибраний вами пріоритет від 1 до 7. Щоб потім не засипати всі можливі ресурси запитаннями, підійдіть до вибору пріоритетів з усією відповідальністю. Чому це так важливо?

1)     Після подання першої заяви та її реєстрації у виші ви не зможете внести зміни. Якщо вирішите щось змінити і скасувати вже прийняту вишем заяву, вона анулюється разом з можливістю використати обраний їй пріоритет.

2)     Хвиль зарахування вже немає. Якщо ви не пройшли на бюджет за заявою №1, але пройшли за №2, ви не зможете почекати «А раптом хтось відмовиться і мене ще «доприймуть» за №1». Всі заяви, як №1 так і №3, 4... анулюються.

3)     Якщо вас приймуть на бюджет, скажімо, за заявою №2, всі інші автоматично анульовуються. Ви предумаєте і не повезете оригінали, а підете на контракт за №1. Тоді ваше бюджетне місце не віддасться комусь іншому, воно «згорить», і хтось інший втратить шанс на нього у тому виші.

Тому гарненько все обдумайте, а тоді розставляйте пріоритети заявам.

стріла10. Встигніть з усім!

Хоча часу вдосталь, все одно є певна категорія вступників, які реєструються в гарячці в останні дні. Найкраще – не в перші дні все робити, а через кілька. Тоді й система працюватиме стабільніше, і на різних ресурсах можна знайти підказки, на зразок тих, які зібрала в цій статті))).

На завершення нагадаю строки вступної кампанії, пункти 5-8.

Бажаю всім безпомилково зареєструвати кабінет з усіма заявами та успішно вступити за №1!

***

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(305) "{"as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","city":"Ashburn","country":"United States","countryCode":"US","isp":"Amazon.com, Inc.","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"org":"Amazon Technologies Inc","query":"52.23.192.92","region":"VA","regionName":"Virginia","status":"success","timezone":"America/New_York","zip":"20149"}"
нагору