зно

28 січня відбулась прес-конференція за участі директора УЦОЯО Вадима Карандія про те, яким буде ЗНО у 2016 році. Під час прес-конференції він розповів про особливості реєстрації та проведення зовнішнього оцінювання, а також відповів на запитання журналістів.

Пропоную ознайомитись з основними моментами, які висвітлив Вадим Карандій.

 1. ДПА.

У цьому році державна підсумкова атестація для випускників загальноосвітніх навчальних закладів проводиться виключно у формі ЗНО. Якщо хтось не зміг пройти ДПА під час основної сесії, зрозуміло, тоді надається право пройти її під час додаткової, за умови надання документованого підтвердження. ДПА не у формі ЗНО можуть пройти випускники вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів, випускникам при пенітенціарних установах, а також особам, які екстерном здобувають загальну освіту.

 2. Реєстрація на ЗНО-2016

Реєстрація відбуватиметься з 1 лютого до 4 березня. Принципова схема реєстрації не мінялася, тому буде такою самою як у 2015 році. На сайті УЦОЯО є спеціальна веб-форма, за допомогою якої формується набір необхідних документів, що повинні заповнюватись та надсилатись до регіональних центрів.

Реєстрація буде проходити у 4 основні етапи, докладно тут: testportal.gov.ua/register . Перше і основне - це визначення предметів. Вимоги шукайте на сайтах ВНЗ у правилах прийому або звертайтесь до приймальної комісії.

Кількість предметів ЗНО у 2016 році обмежена до 4, 2 з них обов’язкові – українська мова та література, історія України або математика (на вибір).

Увага! Можна складати ЗНО і з математики, і з історії, але у формі під час реєстрації навпроти одного з них потрібно буде поставити позначку, що ви його обираєте і як ДПА.

 3. Пакет документів.

Випускники шкіл поточного року приносять сформований пакет документів, заповнений власноруч, директору свого навчального закладу. Окрему довідку брати не потрібно. Директор навчального закладу після отримання пакету документів додає ще список випускників свого закладу, що і є підтвердженням здобуття випускником у 2016 році повної загальної середньої освіти. А потім – надсилає все згруповано до РЦОЯО.

Випускники минулих років відправляють документи самостійно на адресу свого РЦОЯО.

Щоб реєстрація була успішною є основні документи, які треба надати РЦОЯО:

- Документ, який засвідчує особу, - паспорт.. Передбачено і варіант реєстрації за свідоцтвом про народження, але тоді в РЦОЯО обов’язково дивитимуться на підтвердження цієї особи у списках директора закладу про те, що вона в 2016 році здобуде атестат. Те ж стосується і осіб, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Але якщо вони здобувають освіту на території підконтрольній українській владі. Приймається також закордонний паспорт.

- Атестат про повну середню загальну освіту (якщо вже є).

До пакету можуть додаватись інші документи:

- Якщо особа потребує особливі умови проходження (за станом здоров’я)

- Якщо відбулась зміна прізвища, (копія документа)

- Якщо для іноземних громадян - потрібні нотаріально завірені перекладені копії всіх необхідних документів.

- До пакету документів потрібно обов’язково  додати 2 фотокартки 3*4,

Всі копії документів потрібно завірити самостійно: написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), свій підпис, прізвище, ініціали та дату завірення копії.

Застереження: загальний термін реєстрації у цьому році скорочений, тому не зволікайте з формуванням документів та надсиланням.

 4. Підтвердження реєстрації.

Підтвердженням факту реєстрації буде сертифікат від РЦОЯО, який прийде на адресу, вказану абітурієнтом. На сайті також буде створена інформаційна індивідуальна сторінка, де розміщуватиметься вся особиста інформація щодо ЗНО.

Якщо виникають певні ситуації, коли особа має труднощі з реєстрацією, потрібно звертатись до РЦОЯО за телефоном або безпосередньо прийти до центру.

 5. Окрема процедура реєстрації для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

В такому разі можлива реєстрація за допомогою електронної пошти.  Звертайтесь до РЦОЯО, представники все розкажуть і допоможуть успішно зареєструватись та отримати сертифікат. Крім того, для таких осіб є можливість зареєструватись для участі у додатковій сесії, для цього для них продовжено термін реєстрації з 19 березня до 20 травня.

 6. Відмова у реєстрації.

Виникають ситуації, коли особі відмовляють у реєстрації. Причини наступні:

- коли особа не надає всі необхідні документи;

- коли є невідповідність вимогам законодавства (наприклад, учень 10 класу хоче випробувати себе завчасно).

 7. Внесення змін до реєстраційних даних.

Процедурою передбачено внесення змін. Якщо особа зареєстрована або їй відмовлено з певних причин, вона має змогу або змінити реєстраційні дані або усунути зауваження, які їй було висунуто, а тоді повторно надіслати пакет документів до 18 березня.

 8. Додаткова сесія.

Допускаються 2 категорії осіб.

1. Ті, кому наперед відомо, що вони не зможуть пройти ЗНО під час основної сесії. Для цього до пакету документів вони додають свою заяву, де вказують, що у них є потреба у додатковій сесії, причину та вкладають підтверджуючий документ. Перелік обставин є у правилах (розділ V, пункт 1-2)

2. Ті, які зареєстровані на основну сесію, але з певних причин не змогли прийти або пройти тестування. Тоді треба підтверджуючий документ. Протягом 5 днів з дати проходження того тестування надіслати заяву в РЦОЯО з документом (наприклад, довідкою про хворобу). В такому разі регламентна комісія буде вирішувати, чи надавати право для проходження ЗНО під час додаткової сесії.

Якщо ж під час проходження тестування різко погіршується стан здоров’я, на місці повідомляється медичний працівник, який є у кожному пункті тестування, він, у свою чергу, зафіксує та надасть документ, з яким (та заявою) у 5-денний період потрібно звернутись до РЦОЯО.

 Не розглядаються випадки, коли особа пройшла тестування, не заявила про погіршення стану свого здоров’я, дочекалась результату, а потім вимагає участі у додатковій сесії. В такому разі права на додаткову сесію особа не має.

 

Редактор: Ольга Мілінчук

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору