списування на ЗНОСписувати чи не списувати? Ось в чому питання.

 

Користування електронними пристроями та списування під час ЗНО загрожує абітурієнтам скасуванням на кілька років можливості складати тестування. З відповідними ініціативами виступають фахівці Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки України.

Так, у 2013 році було «впіймано» 533 абітурієнтів, які списували. Вони були змушені припинити роботу над тестом. Утім, це не перешкодило їм скласти тестування іншим разом. Нині ж «хитрунів» хочуть позбавити такої можливості. Наприклад, за словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої, це буде справедливим покаранням для тих учасників тестування, котрі порушили правила складання ЗНО. Вона наголошує на тому, що порушників треба позбавляти права повторно складати тести на кілька років.

Однак є й інша думка з цього приводу. Наприклад, на переконання директора Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти Ігоря Лікарчука, така ініціатива є помилковою, бо нівелює ідею рівності у праві на освіту, а також загалом саму ідею ЗНО. На його думку, каральні методи починають вигадувати через те, що не можуть удосконалити методику й технологію проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Та й загалом позбавлення права на тестування є порушенням конституційних прав.

Списування на ЗНОНагадаємо, що під час цьогорічної вступної кампанії міністр освіти і науки України Дмитро Табачник повідомив про те, що Міністерство має намір позбавити права складати ЗНО тих абітурієнтів, у яких знайдуть електронні пристрої під час тестування. Він також сказав, що МОН хоче скористатися досвідом Франції, де випускників на кілька років відсторонюють від тестування у тому разі, якщо в них буде знайдено пристрої для списування.

Як цю «каральну» методику буде застосовано в Україні, ще не відомо. «На рік чи на два… Радитимемося з педагогічною громадськістю», – сказав Табачник. У Франції, за його словами, «покарання» триває протягом 5-ти років.

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору