ЗНО з правознавстваДо переліку предметів для зовнішнього незалежного оцінювання пропонують додати ще й правознавство.

 

З відповідною пропозицією виступив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов. За його словами, знання з такої загальноосвітньої дисципліни, як правознавство, не оцінюються при вступі до вищих навчальних закладів ще з 2010 року. На думку народного депутата, відсутність цього предмету в переліку суперечить міжнародній практиці, а також негативно позначається на професійній орієнтації випускників, заважає зробити усвідомлений кар’єрний вибір. Адже, як свідчить практика викладання у вищих навчальних закладах юридичного профілю, рівень знань з основ правознавства в першокурсників – недостатній.

У випускників немає мотивації вчити матеріал з цієї дисципліни та вдосконалювати свої знання, адже вони знають, що тестування складатимуть із мови, історії чи математики, але не з правознавства. Таким чином, українські абітурієнти опиняються у програшному становищі порівняно  з випускниками інших європейських країн

 

Сказав Сергій Ківалов. 

Він навів приклад Великої Британії, де правознавство випускники можуть обирати серед предметів для тестування,  ці результати є визначальними для зарахування у вищі навчальні заклади.

Тільки завдяки цьому можна досягти належного рівня знань у першокурсників із основ права, – переконаний президент Одеської юридичної академії.

 

За його словами, введення правознавства до переліку дисциплін ЗНО не потребує особливих фінансових затрат.

Редактор:Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору