ЗНО з правознавстваДо переліку предметів для зовнішнього незалежного оцінювання пропонують додати ще й правознавство.

 

З відповідною пропозицією виступив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов. За його словами, знання з такої загальноосвітньої дисципліни, як правознавство, не оцінюються при вступі до вищих навчальних закладів ще з 2010 року. На думку народного депутата, відсутність цього предмету в переліку суперечить міжнародній практиці, а також негативно позначається на професійній орієнтації випускників, заважає зробити усвідомлений кар’єрний вибір. Адже, як свідчить практика викладання у вищих навчальних закладах юридичного профілю, рівень знань з основ правознавства в першокурсників – недостатній.

У випускників немає мотивації вчити матеріал з цієї дисципліни та вдосконалювати свої знання, адже вони знають, що тестування складатимуть із мови, історії чи математики, але не з правознавства. Таким чином, українські абітурієнти опиняються у програшному становищі порівняно  з випускниками інших європейських країн

 

Сказав Сергій Ківалов. 

Він навів приклад Великої Британії, де правознавство випускники можуть обирати серед предметів для тестування,  ці результати є визначальними для зарахування у вищі навчальні заклади.

Тільки завдяки цьому можна досягти належного рівня знань у першокурсників із основ права, – переконаний президент Одеської юридичної академії.

 

За його словами, введення правознавства до переліку дисциплін ЗНО не потребує особливих фінансових затрат.

Редактор:Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.238.136.36"}"
нагору