Загрози ЗНОПарламентський Комітет з питань науки і освіти визначив перелік проблемних питань, які загрожують прозорості вступної кампанії наступного року.

 

Відповідний лист із обґрунтуваннями депутати направили міністру освіти і науки Дмитрові Табачнику за підписом голови Комітету Лілії Гриневич. Як ідеться в цьому документі Комітет Верховної Ради звертає увагу на низку загроз, котрі можуть призвести до обмеження прав абітурієнтів на чесний вступ, а також спричинити прояви корупції. Наприклад, у проекті вступної кампанії немає умов інформування про конкурсну ситуацію в системі «Конкурс», а Єдина державна електронна база з питань освіти для громадськості є закритою. Це не дасть можливості абітурієнтам стежити за рухом рейтингових списків, а отже вони втратять шанс прозорого вступу на держзамовлення. Тому потрібно створити іншу державну інформаційну систему або ж відкрити доступ до ЄДЕБО. Та цього в умовах вступної кампанії не передбачено.

Також депутати звертають увагу, що в проекті немає положення про оприлюднення кількості місць на держзамовлення по навчальних закладах. Якщо така інформація не буде відкритою, це дасть можливість маніпулювати під час вступної кампанії.

Крім цього, депутати переконані, що потрібно вносити уточнення щодо того, чи має бути українська мова і література обов’язковою для врахування результатів під час вступу у дослідницькі університети. Адже такі навчальні заклади мають право самі визначати перелік предметів ЗНО, які вони зараховують.

Пропонується скасувати з умов прийому норму, за якою обдаровані діти мають право на 70 додаткових балів, адже дуже непрозорим є оцінка досягнень дітей. А ще депутати пропонують, щоб навчальні заклади могли враховувати дані не тільки ЗНО, а й атестата, адже з кожним роком розрив між середнім балом атестата і ЗНО – зростає.

А щоб під час проведення творчих конкурсів не було порушень, депутати вказують, що його треба записувати на відео. Це буде сприяти відкритості та забезпечить право абітурієнтів на апеляцію.

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору