Все більше громадян довіряють ЗНО
Довіряти - не довіряти, справа ваша. А ми, тим часом, пропонуємо дані на підтвердження того, що довіра до ЗНО зростає
Іспит під назвою ЗНО є головним критерієм вступу абітурієнтів до ВУЗів. Незважаючи на те, що періодично виникають дискусії на тему «бути чи не бути ЗНО», воно є та хочеться сподіватись, що буде. Більше того, довіра наших громадян до нього росте. Якщо говорити мовою цифр, то з 2008 року ЗНО довіряють на 11,5 відсотків більше українців.
Опитування, яке проводилось з 2008 по 2013 рік, дає наступні результати: 53,4% підтримують ЗНО. (Для порівняння: у 2008 році 41,9% українців вірили у доцільність та чесність ЗНО). Звичайно, є й інша група людей, які не підтримують зовнішнє тестування. У 2013 році таких нарахували 24,9%, у 2008 – їх було 34,1%. Тобто прихильників у тестування стало майже на 10% більше.
Дані опитування малюють загальну картину по Україні і вона має такий вигляд: серед тих, хто мав справу з тестуванням, безпосередньо здавав або ж готував своїх дітей, учнів, хто певним чином був причетний до нього, (так звана, цільова група) - ЗНО підтримали 64% опитаних у 2011 році і 65% - у 2013. Однак йому досі не довіряють 24% українців.
Вважають, що тестування дає всім абітурієнтам шанси, які відповідають їх знанням і ставить їх у рівні умови. 67% респондентів цільової групи згодні з такою думкою, а також 52% тих, хто прямого відношення до ЗНО не мав. 22 та 27% не погоджуються з цією думкою.
Є й інша важлива думка:
![]() | ЗНО стимулює вчитися, а не розраховувати на сторонню допомогу. |
Так вважають 68% опитаних з цільової групи, та 55% тих, кого ЗНО не стосується. Не згодні 21% та 22% відповідно.
Однак під час опитування виокремився і ряд недоліків, які пов’язані зі вступом після здачі ЗНО.
Давайте поглянемо на ще одне важливе запитання:
![]() | Чи варто в якості доповнення до ЗНО сертифікату додати ще й вступні іспити у ВУЗах? |
У цільовій групі цю ідею підтримали 26% українців (оскільки учбові заклади зможуть «вибирати собі» студентів), однак 52% не схвалюють її (тому що це дасть «зелене світло» корупції).
Що саме цікаве: 25% респондентів цільової групи припускають імовірність корупції під час здачі ЗНО. Це припущення відкидають 50% опитаних.
Дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" на тему "Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування" проводилося з 2008 року по жовтень 2013 року. У кожному з загальнонаціональних опитувань було опитано близько двох тисяч респондентів з усіх областей України, АР Крим, Києва та Севастополя. Вибірка опитування є репрезентативною за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення.
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

