ЗНО-історія: як зробити тестування не страшним іспитом

Богдане, цього літа ти пройшов ЗНО. Які твої враження від тестування? Чи такий цей вовк страшний, як його малюють?
Перш за все, хотів би сказати, що сама назва ЗНО лякала мене ще з літа, перед початком 11 класу. До підготовки я відносився досить серйозно, дуже часто навіть нехтував домашнім завданням, яке задавали в школі. Не пройшовши ЗНО, не можна об’єктивно оцінити саму процедуру тестування. Лише після останнього предмету – ЗНО з історії, я дійсно зрозумів, який шлях пройшов і скільки зусиль заради цього доклав.
Щодо «чи страшний цей вовк», хочу сказати, що його можна зробити не страшним. Наприклад, під час навчання у 9-11 класах дуже корисно брати участь у різноманітних олімпіадах, конкурсах та змаганнях з різних предметів. Вони готують та загартовують. Звичайно, організація олімпіад залишає бажати кращого: легко можна скористатись допоміжною літературою, телефоном, або навіть знайти в інтернеті підказки для окремих завдань. На ЗНО ж варто покладатись лише на себе, схитрувати чи списати можливості практично немає. Теоретично – можна, з маленьких шпаргалок, тільки дуже обережно і вміло, але не факт, що шпаргалки допоможуть дати відповідь на питання ЗНО тестів. Крім того, це ви свідомо наражаєте себе на величезний ризик, якщо вас упіймають – результат буде 0 з 200 можливих балів.
Як ти вважаєш, чи перевіряє ЗНО рівень знань і дає «зелене світло» для вступу до ВНЗ?
Важко однозначно відповісти на це питання. Для деяких абітурієнтів дуже тяжко тримати у собі той величезний багаж знань, який необхідний для успішного складання ЗНО, тому вони можуть і не бути задоволеними системою ЗНО.
Хоча я вважаю, що ЗНО – це гарний шанс вступити до університету без хабарів… Ні для кого не секрет, що раніше вступні екзамени можна було успішно подолати за допомогою грошей. Мабуть, і досі є такі випадки. Але під час складання ЗНО ви навіть не маєте уявлення про те, з ким будете писати тест, не знаєте того, хто буде наглядачем, тощо. Саме тому ЗНО – це вірний шлях до реалізації насамперед тих учнів, які мають високий рівень знань, і здатні його продемонструвати. Також великим плюсом я вважаю те, що враховується атестат абітурієнта. Це свого роду страховка на випадок того, якщо з якогось предмету ви набрали недостатній бал. Атестат багатьом допомагає при вступі.
Богдане, які ти предмети здавав? Поділись, будь-ласка, з нами своїми успіхами та секретами досягнення високих балів.
Я здавав ЗНО з української мови та літератури, історії України та англійської мови. 4 предмети ЗНО я не обирав, тому що був певен у своєму успіху саме в цих трьох, а витрачати час на ще один предмет не було сенсу.
Мій загальний бал ЗНО – 767. Атестат – 199, Історія України – 196, Англійська мова – 186 та українська мова – 186.
Не знаю, чи можна назвати секретом успіху самовіддачу і прагнення скласти тести якнайкраще… Великий вплив на мене справили вчителі моєї школи, які протягом 11 років вкладали у мене знання, і я радий, що не підвів їх…. Я безмежно вдячний за їх професіоналізм та терпіння, адже я не рахую себе слухняним та сумлінним учнем. Також варті уваги вчителі, що безпосередньо готували мене до ЗНО. Їх праця наді мною також дуже вплинула на мій кінцевий результат у ЗНО.
Хоча, чесно кажучи, мої очікування виправдала лише історія України. З балами по цьому предмету я цілком згоден. Результат ЗНО з англійської – свідчення того, що я часто недопрацьовував… я розраховував мінімум на 190. А от щодо тесту з української мови та літератури, то у цьому випадку мене підвело, вважаю, те, що у творі я забагато вилив свого особистого ставлення до проблеми, що була пропонована для розгляду.. я перейшов межу, і подавав всі свої міркування надто суб’єктивно.
А скільки часу пішло на підготовку?
На додаткові заняття з англійської мови я ходив ще з 1 класу. Я ще раз хотів би їй подякувати за все. А до української мови та літератури я почав готуватися з середини жовтня, те ж саме стосується історії України.
Чи пригадуються якісь цікаві ситуації на ЗНО?
Не знаю, наскільки це виглядало кумедно, але на одному із тестів ЗНО я забув вийняти навушники із кишені, і коли до мене підійшов охоронець з металодетектором, я був певен, що хтось зараз вилетить. Але пронесло :).
Що порадиш цьогорічним випускникам, як готуватись, щоб скласти на максимальний для себе бал? Як готуватись, як налаштуватись?
![]() | Необхідно пожертвувати часом, що присвячувався неважливим справам, на кшталт телебачення та комп’ютерних ігор. |
І навчання+повторення. Можна пробувати створювати логічні асоціації між предметами. У випадку з іноземною мовою корисно опрацьовувати тексти улюблених пісень, перекладати, вивчати. А загалом працювати і ще раз працювати.
Ким ти хочеш стати?
Перш за все, хочу отримати диплом магістра.. ну, далі планую працювати у системі судових або правоохоронних органів. Ось такі плани. Але зараз передусім навчання.
Тоді нехай здійснюється все задумане! Дякуємо за бесіду.
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

