здачаЗНО Студентка ЛНУ ім. І. Франка Софія Потапенко пройшла в цьому році звичний для кожного випускника шлях, одним з обов’язкових пунктів призначення якого було ЗНО.


Що цікавого розповіла нам Софія? Які поради дала, та що найголовніше в підготовці до тестування?

 
«ЗНО – це дуже і дуже хороший досвід, який необхідний кожному випускнику школи. Його проходять всі.  А підготовка до нього дуже загартовує:  вчить правильно розподіляти свій час, багато працювати та не лінуватись. Проте для успішного його проходження обов’язкова хороша мотивація! Що ще можу сказати: складати страшно, але «всі пройшли – і я пройду». Таким було моє налаштування.

Крім того, це дійсно перевірка знань, яка себе виправдала, а також дала можливість вступити на бюджет до обраного вишу. В моїй ситуації ЗНО перевірило мої знання з української мови (195.5 балів), історії України (183 бали) та англійської мови (175 балів). Результати, звісно, не з найкращих, але набраних балів мені для вступу вистачило. Я готувалась з репетиторами протягом останнього року навчання, і загалом нашою роботою дуже задоволена. Тут найголовніше – знайти дійсно хорошого викладача, який співпереживатиме з тобою весь час підготовки.  Мені, гадаю, пощастило).

Щодо підготовки, то не відкрию ніякої таємниці:

Основним секретом високих результатів на ЗНО може бути ЛИШЕ праця.

 

Необхідно виконувати дуже-дуже багато вправ, тренуватись, як то кажуть, набивати руку… і тоді ЗНО не буде важким. Вважаю, що цілком реально вивчити шкільну програму з потрібних предметів за один рік, звичайно, за умови, якщо вже є певна база знань. На початку підготовки потрібно налаштуватись на працю, на те, що потрібно пройти цей шлях і якнайкраще для себе. Наступний крок – вчитися розподіляти свій час так, щоб щодня присвячувати підготовці хоча б пару годин.

Далі – не забувати про повторення та виконувати багато тренувальних вправ. Я б радила пройти весь навчальний матеріал за місяць до ЗНО. Тоді цей час можна витратити на повторення. Я розвішувала на стінах, меблях формули, історичні дати, слова з англійської – для кращого запам’ятовування. Багато пишуть про такі методи, але вони і працюють)

Наступний етап – саме тестування. В день тестування потрібно заздалегідь потурбуватись про дорогу, маршрут, вид транспорту, знати час, який потрібен на дорогу, тоді можна все розпланувати. Обов’язково потрібно перевірити наявність документів, а на рахунок «брати чи не брати» з собою блокноти чи певні матеріали – суто твоя справа. Якщо так легше, то можна максимум переглянути перед кабінетом те, що найгірше пам’ятаєш. Але не більше того.

Думаю, що найскладніше в усьому тестуванні – побороти переживання та зосередитись. Як? У кожного повинні бути свої способи. Вкрай важливо взяти себе в руки, тоді й знання не будуть ховатись далеко в пам’яті, інтуїція не спатиме, і ЗНО пройде швидко та «безболісно».

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору