«Тестування не таке вже й складне. Головне – зосередитись і гарно підготуватись»

Яким був цей досвід для неї: цікавим, успішним чи неприємним? І що вона зараз може порадити тим, кого зустріч із «страшним звіром ЗНО» тільки чекає попереду? Читайте та взнавайте.
Аня, ти вже студентка, з чим тебе вітаємо. І ЗНО уже – перегорнута сторінка. Що на ній лишилось, що для тебе ЗНО зараз?
ЗНО для мене – це тест, якого ти боїшся, готуєшся до нього, налаштовуєшся на щось страшне, а насправді тестування виявляється не таким вже й складним, головне – зосередитись та підготуватись.
Які предмети ти вибрала та як довго готувалась до кожного?
Я вибрала англійську, українську мову та літературу, а також світову літературу. До англійської та української я готувалася декілька місяців. До світової літератури – 4 дні, не відволікаючись ні на що.
Розкажи детальніше про підготовку: як готувалась, хто допомагав?
До деяких предметів я готувалась з репетитором, до деяких – самостійно. Загалом: повторювала матеріал по підручниках, проходила цілі розділи, особливу увагу звертаючи на «слабкі» теми. Своїми результатами я не дуже задоволена, тому що зараз уже розумію – підготовці приділяла мало уваги, а могла більше. Хочу додати, що з викладачами готуватись звичайно простіше і краще, тому що ти постійно повторюєш матеріал. І навіть якщо особливих зусиль не докладаєш, то він сам по собі запам’ятовується тільки завдяки повторенню.
Які труднощі виникали під час здачі ЗНО?
Я вважаю, що найскладніше – зосередитись. Адже постійно тривожить відчуття, що не вистачить часу на виконання всіх завдань. Саме тоді починається паніка, яка дуже заважає і вибиває з колії.
Крім того, дійсно важко відповісти на всі запитання.
Чи пригадуєш якісь курйозні моменти?
Так. Чітко пам’ятаю випадок, коли з чотирьох запропонованих варіантів відповідей два виявились однакові. Вибирай, який хочеш). Це ще одне свідчення того, що система далека від досконалості, і через такі помилки можна втратити бали.
Як вважаєш, чи повинен викладач, який готує до ЗНО теж його проходити?
Не бачу в цьому потреби. Я думаю, що достатньо уважно слідкувати за щорічними змінами та нововведеннями до ЗНО зі свого предмету. А також потрібно просто бути «в темі».
Як ти вважаєш, чи виправдало себе ЗНО, як система, яка перевіряє рівень знань і забезпечує вступ до ВНЗ?
Якщо говорити про мене та моїх друзів – то ні, на жаль, не виправдало. ЗНО не оцінює знання на 100%. Адже завдання тестові і їх не так багато, щоб можна було перевірити все, що знаєш. Хтось сильніший в одному, хтось – в іншому. Така моя думка.
Оглядаючись назад на свою підготовку, а також пригадуючи день здачі ЗНО, що порадиш цьогорічним випускникам: як готуватись, щоб скласти на максимальний для себе бал?
![]() | Перш за все, потрібно взяти себе в руки і не відкладати все на потім, тим більше на останні дні. ЗНО – це не контрольна і не семестровий тест. |
Багато випускників на початку року думають, що часу ще багато. А насправді, коли починаєш готуватися, то відразу обрушується навала різних важливих дрібниць з кожного предмету. Їх по максимуму потрібно запам’ятати, тому що саме на дрібницях побудоване ЗНО. Якщо маєш мало часу, то охопити і пам’ятати все складно, а ще складніше – тримати все на «потрібних поличках».
До того ж потрібно зважати на ще oдин важливий етап, який вимагає чимало часу. Це пошук потрібної та достовірної інформації, ознайомлення з програмами, новинами та іншим.
На завершення хочу сказати, що під час складання більшості предметів часу на завдання вистачає: на обдумування, заповнення бланків і на перевірку. Потрібно тільки вчитися його розраховувати , не дозволяти надскладним для тебе питанням гальмувати весь процес. У випадку з англійською мовою – часу дають мало, ось тут – максимум зосередженості, мінімум паніки і трішки везіння.
Що ж, щиро дякуємо, Аню, за твої поради та цікаву розповідь. Успіхів тобі і нехай щастить!
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

