ЗНО інтервю"Я вважаю, що секрет успіху: 1% - таланту і 99% - праці. Проте велику роль грає випадковість і везіння".

 

Ірина навчається в НТУУ «КПІ» на факультеті інформатики та обчислювальної техніки. Навчання їй подобається, в цілому – цікаво та не дуже складно, хіба що моментами. Ірина вважає, що зробила правильний вибір вишу та спеціальності і бажає всім теперішнім випускникам теж вдалого вибору та успіхів на ЗНО.

Ірино, як проходить твоє навчання в інституті?

Класно, мені тут подобається. Я правильно вибрала навчальний заклад та спеціальність . Як і всюди, є свої плюси-мінуси, але поки що все нормально. В принципі навчатись нескладно, хіба що моментами.

Нам відомо, що ти любиш подорожувати, спілкуватися з друзями у соцмережах, а також читати. Чи змінились твої захоплення після вступу до вишу? І чи маєш ти на них час?

У мене з’явився час та можливість втілювати ці захоплення. Тобто зараз я можу сама керувати своїм часом)

Які твої плани на майбутнє?

Як до вступу, так і зараз я хочу стати програмістом. Не знаю, як це все у мене вийде. Поки що навчання на першому плані, а далі буде видно. При чому під навчанням я більше маю на увазі саморозвиток, а не те, що вчать в універі.

Перейдімо безпосередньо до теми ЗНО. Яке визначення ти дала б тестуванню?

Це тест, який треба пройти, щоб вступити до університету; це допоміжний засіб для вступу у ВНЗ. У системі ЗНО є багато нюансів, неопрацьованостей, але в загальному, по-моєму, - це найкращий варіант на сьогодні. Під нюансами я маю на увазі те, що в багатьох завданнях були неточності, а також невідповідність шкільній програмі. На ЗНО з фізики я пам’ятаю були серйозні завдання по тому, що в школі розглядалось поверхово, і, навпаки, поверхові завдання по тому, на що зверталась особлива увага. Крім того, в тестах в принципі легко зробити помилку, тому потрібно бути дуже уважними.

Ірино, ти складала ЗНО з фізики, математики, української мови та літератури. Скільки часу та як ти готувалась?

До ЗНО з української мови я готувалась рік, до математики майже не готувалась, по суті, чотири дні перед тестуванням виділила на повторення, а до фізики – десь місяць часу. Готуючись до фізики я переглядала теорію, тому що формули пам’ятала всі. Те, чого не знала – розбиралася: шукала у шкільних підручниках відповіді на свої питання, коли чогось у них не знаходила, тоді користувалась довідниками. Багато часу перед ЗНО я проводила у бабусі, де не було ні інтернету, ні знайомих. Коли мені там ставало нудно, я розуміла, що треба йти вчитися, адже інших варіантів нема. Ось так і готувалась.

З підготовкою мені допомагала мама. Вона – вчитель фізики, тому пояснювала мені те, що я до кінця не розуміла. В принципі, вона контролювала процес підготовки, заставляла мене щось робити)

Ірино, головне питання: як поцілити у 200 балів, у саме яблучко, ще й двічі?

200 балів ЗНОТільки працювати. Я вважаю, що секрет успіху: 1% - таланту і 99% - праці. Проте велику роль грає і випадковість. У деяких завданнях дуже легко помилитись і потрібно старатись уважно дивитись, перевіряти все, наприклад, заповнюючи бланки. Особливо це стосується таких предметів, як математика та фізика: виконуючи підрахунки, потрібно бути дуже уважними, щоб не загубити чогось важливого.

Що стосується підготовки, то я б радила розв’язувати не лише звичайні, але й важчі завдання, тобто не лише зі шкільних підручників, але й складнішого рівня. Вони дозволяють упорядкувати знання, прослідкувати зв’язки між різними розділами. Таким чином можна отримати в голові цілісну картину того, що вчиш, а не набір хаотичних кусків. Коли ти знаєш, чому певні явища проходять саме так, то відповіді на інші питання не просто легше згадати, до них можна додуматись.

Крім того, я проходила пробні тестування, щоб відчути, що це таке, щоб не лякатись і знати, до чого готуватись. Хоча зараз бачу, що можна було обійтись і без цього. Просто нас усіх лякали, що все дуже серйозно, треба все знати, там страшно і таке подібне.

Звідси випливає головна порада – заспокоїтись, не лякатись того, через що пройшли різні учні.

 

Добре, а як тоді не хвилюватись?

В мене хвилювання пропадало як тільки я починала щось робити. Тоді мозок перемикався на роботу і місцю хвилюванню уже немає. А безпосередньо перед тестуванням дуже складно не хвилюватись. Не знаю, я хвилювалась. Все минуло, коли почала виконувати завдання.

Чи пам’ятаєш свої відчуття, коли отримала результати?

Я пам’ятаю, що була трохи здивована, але звичайно відчуття приємні, класні.

Який етап чи предмет вважаєш найскладнішим?

Мені завжди було важко писати твори. Я цього не любила. Вважаю, що саме цей момент був найскладнішим. А взагалі справлятись з тестами мені було нескладно, тому що з 4 відповідей 100% одна правильна, просто треба вибрати ту, яка найбільш імовірно правильна.

А чи варто розраховувати на везіння під час ЗНО?

Думаю, так. Я для страховки здавала ще й ЗНО з географії. До цього предмету зовсім не готувалась і набрала 189 балів. На цьому тестуванні якраз і були такі запитання, відповідь до яких можна було вибрати – найбільш імовірно правильну. Потрібно було ввімкнути логіку та трохи інтуїції.

Що ти побажаєш усім теперішнім випускникам?

Хочу побажати зробити правильний вибір професії та ВНЗ. А також не варто зациклюватись саме на ЗНО, а краще зосередитись на тому, чим вони дійсно хочуть займатись через 5-10 років.

Дякуємо, Ірино, за цікаву бесіду. Успіхів тобі та нових максимальних досягнень!

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.235.176.80"}"
нагору