ЗНО історії «Порівняно з тим, що абітурієнтів чекає у ВУЗі, ЗНО – взагалі дрібниця».

 

Так вважає тепер уже студент ДонНТУ, факультету комп’ютерних наук та технологій (КНТ) Попов Богдан, якому довелось пройти тестування через кілька років після закінчення школи.

Що цікавого та корисного вам, теперішнім випускникам та їх батькам, розказав у інтерв’ю Богдан. Читайте та беріть на замітку.

Богдане, що для тебе ЗНО, яке б ти визначення йому зараз дав, після здачі?

Скажу так - це незабутній, хвилюючий, але, на щастя, пройдений етап у моєму житті.

Чи виправдало себе тестування, як система, яка перевіряє рівень знань і забезпечує вступ до ВНЗ?

Я вважаю, що ні. Система з самого початку була не до кінця продумана, оскільки в кого є знайомі та зв’язки все одно спокійно списують. Минулий рік був не виключенням. Але це моя думка. Звичайно є непоодинокі випадки, коли вдається вступити до престижного ВУЗу, ще й на державну форму навчання лише завдяки своїм результатам ЗНО.

Які предмети ти здавав у цьому році та як довго готувався до кожного?

Здавав фізику, математику, англійську та, звісно, українську мову. Найдовше готувався до… української мови, десь півтора місяці, оскільки школу закінчив декілька років тому, а за цей час програма дещо змінилась. Загалом на інші предмети пішло десь по два тижні часу. Як бачите, у мене був інтенсив)

Як проходила підготовка до тестування? Чи допомагав тобі хтось? І які ресурси, матеріали ти використовував?

Готувався я сам, проходив тести минулих років. Чого не пам’ятав та не розумів, те вивчав по відео-уроках та підручниках. По крайній мірі, цього вистачило, щоб пройти на бюджет в той ВУЗ, у якому хотів навчатись.

Кажуть, що ЗНО - складне тестування. Що тобі видалось найскладнішим під час підготовки та здачі?

Що ж… Самі питання не дуже складні. Є чимало учасників, які просто «грають в інтуїцію» та набирають потрібний бал. Дехто готується рік-два, але не може перебороти хвилювання, от тоді – це складний тест, який завершується розчаруванням. Головне, без причини не хвилюватись, тоді зосередитись вдасться і встигнути по часу. У моєму випадку, наприклад, ніхто нікому не заважав, було доволі тихо, тому залежало все від мене.

Щодо запитань, то вони діляться на підтипи і це дуже зручно, адже можна вибрати з чого почати, що краще лишити на потім або й зовсім пропустити. Заповненню бланку я, наприклад, приділяв останні десять хвилин відведеного часу. Якщо після заповнення час ще й лишається, корисно все перевірити. Повірте, рятувало не раз.

Мені особисто дуже «сподобалась» тема цьогорічного твору з української мови «Моя хата скраю». Довелось гарненько подумати, щоб написати цей твір.

А чи можна списати на тестуванні?

ЗНО історії

Так, але дорого може обійтись. Здаючи ЗНО, мені неодноразово траплялись питання, які були в старих тестах, але ж наперед не передбачиш, які з них будуть.

Крім того, за партою сидять всі по одному. У сусіда попереду може бути таке ж питання, от тільки відповіді точно будуть перемішані: що у нього А, у тебе Г. Все можливо, але чи варто на списування витрачати час і ризикувати цілим роком свого життя.

Якби ти міг щось змінити, додати до ЗНО, що б це було?

Вважаю, що в кабінетах повинні бути годинники, а вони не завжди є. Всі радять тренуватися стежити за часом, однак без годинника це неможливо, особливо коли його попросили зняти. Тому перед початком тестування ми домовлялись, щоб нам оголошували час, який лишається до завершення тестування. Мабуть, це дрібниця, але коли ти сам контролюєш час, то це заспокоює. Значить – це важлива дрібниця.

Чи хотів би ти, щоб і викладачі, репетитори проходили ЗНО? 

Викладачі і так здають свої екзамени постійно, а деякі і ЗНО зі свого предмету. Не вважаю, що це має бути обов’язковим.

Що порадиш цьогорічним випускникам, як готуватись, щоб скласти на максимальний для себе бал? Як налаштуватись?

Гадаю, що незадовго до дати складання ЗНО обов’язково потрібно відвідати місце здачі предмету. В переддень, звечора, зібрати всі документи, взяти з собою води (в минулому році змушували здирати етикетки, щоб не списували), сумку, пакет для телефону та інших речей. Виїжджати краще дійсно завчасно, щоб не потрапити у пробки, оскільки тих, хто запізнився навіть на декілька хвилин, уже не пустять.

А перед тестуванням – з’їсти шоколадку та розслабитись.

 На трьох з чотирьох предметів проводилась перевірка металодетектором. Тому всі металеві прилади та речі краще викласти.

Під час здачі я б порадив спершу просканувати запитання, відшукати те, що знаєш, заспокоїтись, а тоді починати. А от відразу ж починати заповнювати бланк з відповідями не рекомендую, лише те, в чому впевнений.

Хочу ще додати: найважливіше – потрібно себе змусити не хвилюватись; за час підготовки випробувати на собі різні методи, щоб знати, які з них працюють. Адже, на жаль, часто бували випадки, коли відмінники, яких реально «перетрусило», не змогли зібратись з думками і це привело до незадовільних результатів. ЗНО - це як контрольна, чи тест, тільки дещо в суворіших умовах. Крім того, порівняно з тим, що абітурієнтів чекає у ВУЗі, ЗНО – взагалі дрібниця.

Дякую за увагу та бажаю успіхів всім майбутнім учасникам ЗНО.

І тобі дякуємо за цікаву розповідь, а також бажаємо великих досягнень у всіх починаннях!

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.235.176.80"}"
нагору