зно 200 балівВсе буде добре!:)
 

ЗНО прошуміло, пролетіло, лишило по собі гору балів: як високих, так і «не дуже». Втім, так кожного року. Кожен отримує те, чого заслуговує, чи не так? Хоча іноді до «міксу» старань та підготовки не завадить ще й краплі везіння.

Знайомтесь! Сніжана Ковток. Красуня, медалістка, успішна ЗНО-шниця, оскільки три з чотирьох предметів склала на 190+ балів, а історію і мову з літературою – на 196!!! Мені стало цікаво, чи повезло їй? І що може вона порадити майбутнім учасникам тестування.

Сніжано, кілька слів про себе: чим захоплюєшся? Ким мрієш стати?

Захоплююсь творчістю у різних її видах. Закінчила музичну школу по класах фортепіано, хореографії та вокалу, тому музика – невід’ємна частина мого життя. Люблю читати книги, пишу вірші, цікавлюсь історією рідного краю та України, тому з 8 класу мрію поєднати життя з професією історика.

Яким був для тебе останній навчальний рік?

Навчальний рік пролетів до мене дуже швидко, хоча був досить складним, оскільки майже весь мій вільний час займала школа, репетиторство та самоосвіта. Я знала, що мушу багато працювати, якщо хочу стати студенткою омріяного ВНЗ. Проте знаходила час і для відпочинку, для друзів та рідних.

Які предмети складала? І куди плануєш вступ?

Я складала українську мову та літературу, історію України, англійську мову та географію. Мрію стати студенткою історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Давай детальніше про ті ЗНО, з яких ти отримала 196 балів. Чудовий результат, з яким щиро вітаю. Як довго ти готувалась? Як саме? Самостійно чи з допомогою? Які матеріали використовувала? Що, на твою думку, найважливіше в підготовці до тестів з цих предметів?

До ЗНО я почала готуватись з липня. Почала з історії, а решту предметів з вересня-жовтня.

Історія України.

дати з історії

Історію – разом з репетитором. Ми ходили з однокласницею вдвох, що було хорошою мотивацією до навчання. Цьому предмету я приділяла дуже багато часу, оскільки він профільний. У мене була хороша база за 7-9 класи, що значно полегшило мені роботу. А от 10 та 11 – все з нуля.

  • З датами в мене не було проблем (казала, що це в мене в крові ), швидко їх вивчала. Завела спеціальний блокнот лише для них. Мені було зручно так вчити та повторювати (особливо перед ЗНО). Як варіант, можна робити карточки (з одного боку дати, а з іншого - подія).
  • Особливу увагу приділяла пам’ятками архітектури, образотворчого мистецтва та персоналіям, оскільки в тестах їх дуже багато. Раджу книгу «Історія України. Пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва обов’язкові для розпізнавання абітурієнтами» авторів М.Більчук, О.Давидової та Г.Давидова. Я навіть на меблях приклеювала фото церков та ікон. Пам’ятки архітектури раджу вчити за особливими прикметами, містами і т .п.
  • Хороші у підготовці також комплексні підручники. Я додатково читала їх та виконувала тести.
  • Тести, тести і ще раз тести! Теорія + практика дають прекрасний результат. Мій репетитор щотижня змушувала проходити хоч 1 тест ЗНО. Також я переробила усі тести ЗНО за попередні роки. Це мені дуже допомогло, тому що в тесті 2016 року зустріла декілька запитань із минулорічних.
  • Соцмережі. Так, це звучить дивно, але час у ВК або YouTube можна провести з користю для навчання. Я підписалась на безліч спільнот, де виконувала тести, читала теорію.
  • Відео та фільми. У різних спільнотах я знайшла хороші відео, які частенько переглядала. Так краще закріплювала інформацію, вивчала карти, повторювала складні теми.

Мова та література.

слова за значенням

Як і більшість абітурієнтів готувалась до мови та літератури за серією книг О. Авраменка.

  • Довідник ч І.- книга хороша в підготовці, проте інформації в ній мені було замало.
  • «Міні-конспекти» з української літератури раджу всім. Я перечитала теорію, переробила літературні диктанти. Таким чином, ще краще запам’ятала назви, авторів, жанри творів.
  • Читала і «Власні висловлювання», що допомогло вивчити структуру твору, зрозуміти, як писати твір. Я не тренувалась писати твір (лише 2), але тим не менше, отримала за нього 17 балів.
  • Більше інформації та тестів я знаходила в комплексних виданнях.

Завдяки такій підготовці не зробила жодної помилки з укр. мови та лише 2 з літератури (на жаль, через власні сумніви). Отака праця і принесла омріяні бали.

Що тобі видалось найскладнішим під час підготовки та здачі? Які найскладніші теми чи взагалі, що найважче «йшло»?

Найважче це знайти в собі силу волі виділити час на навчання та не відволікатись на дрібниці. А при бажанні – вчитись, тоді будь-яка важка тема «піде» добре.

Найцікавіше запитання: як поцілити у заповітний сектор 195+ на ЗНО? В чому секрет твого успіху?

зно 200 балівБажання працювати та мета - ось головні запоруки успіху для мене. Цілий рік я жила мрією поступити в бажаний ВНЗ «на бюджет». Саме це давало натхнення працювати. Трохи неправильно, але я вчила ЗНО-шні предмети навіть на інших уроках, читала, писала на перервах, репетиціях, інколи вчилась до 2 ночі. Однокласники сміялись: «Сніжана, ти що маєш на 200 скласти?». Я ж посміхалась у відповідь і продовжувала працювати. Так і отримала бажані результати. Три з чотирьох ЗНО я склала на 190+, іноземна трохи менше, але я задоволена.

І наостанок: що порадиш майбутнім ЗНО-шникам? Як підготуватись, як налаштуватись, як не хвилюватись і як класно скласти?

Бажаю всім терпіння (а воно пригодиться!!!), наснаги, удачі та віри в себе і свої сили. Головне - працюйте, не відкладайте на «завтра». Якщо ви готувались, то хороший результат вже у ваших руках. Міцний, хороший сон та спокій – теж запорука успіху.

ЗНО не таке вже й страшне, як його описують :)

Все буде добре! :)

***

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору