Як по-доброму змушувати себе працювати

Буває такий лінивий настрій, коли навчання чи робота «не йде», а змусити себе щось змінити і робити несила. Переносити або скасовувати – не вихід. Значить, треба шукати інший.
Як можна вирватись з обіймів ліні і почати щось робити?
Ось 6 порад, які допоможуть врятувати антипродуктивний день учня, студента чи працівника, щоб не довелось потім розгрібати «завали» завдань вдома та у навчанні.
1. Порядок у всьому.
Не лякайтесь, мова йде не про ідеальний порядок вдома та на робочому столі, а про – робочий порядок: де папірці, підручники, блокноти та ручки мають своє місце, легко можна знайти все необхідне, без додаткових затрат часу. Навіть у процесі роботи, якщо помічаєте сповільнення темпу, зробіть паузу, приберіть на столі, пройдіться, а тоді далі продовжуйте те, що почали.
«Нелюбителям» прибирання варто пам’ятати, що хаотично розкидані речі відволікають. Крім того, порядок навколо стимулює порядок у голові.
2. Розпочніть з мізерних справ.
Так легше. Зазвичай зустрічаються поради навпаки – що потрібно починати з тяжчих завдань, щоб вони не «висіли над душею». Але краще написати список з багатьох дрібних завдань на день, де з-поміж них буде декілька складніших. Зробіть легші, поставте галочки навпроти них. Коли є візуальний результат, покращується настрій, тоді можна і до складніших перейти. Тобто легші завдання як розминка перед основними. Головне – не захоплюватись ними.
3. Вибирайте по одному завданню
По-перше, слід потурбуватись про зовнішні «подразники»: соціальні мережі, розважальні сайти, телевізор, ігри і т. ін. А саме – щоб їх уника під час роботи.
Далі виділіть у списку одну задачу, яку потрібно зробити найшвидше. Нехай вона постійно буде в полі зору. Коли закінчите, ставте галочку та виділяйте іншу. Звісно, якщо втомились і потрібна перерва – відпочиньте.
4. Зміна робочого місця
Одне й те ж робоче місце може бути постійним джерелом непродуктивності. Спробуйте його змінити. Взяти підручники, ноутбук чи блокнот і піти в іншу кімнату, навіть парк чи просто на вулицю. Це дійсно допоможе зарядитись свіжою енергією.
5. Таймер – не ворог, а друг
За умови, якщо його поставити на 15 хвилин, максимум півгодини, і саме цей час витратити на навчання. А потім можна і відволіктись ненадовго. Повірте, ви здивуєтесь, скільки всього можна зробити за 15-30 хвилин при максимальній концентрації уваги. В результаті такої діяльності приходить натхнення і задоволення від роботи. Перевірте.
6. Оптиміст завжди бачить наполовину повний стакан
Незважаючи на те, скільки вдалось зробити за один день, завжди тримайте себе в межах позитивного настрою. Перегляньте, що зробили, що завтра можете зробити, а що можна дійсно відкласти. Таким чином ви себе по-доброму будете змушувати працювати і забудете про лінь-песимістку.
До праці!
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

