увага Вчимося зосереджуватись.
 

Уміння зосереджуватися – важлива частина арсеналу успішної людини. Якщо ми навчимося зосереджуватися, концентруватися на тій чи іншій цілі, певному виді діяльності, ми зможемо досягти в цьому успіху. І щонайперше, це стосується навчання.

Отже, від чого залежить уміння зосереджуватися?

Учені встановили, що працездатність людини змінюється в процесі роботи. Перші десять-п’ятнадцять хвилин – це так званий період адаптації, наступні двадцять-тридцять хвилин – оптимальна працездатність, а вже через деякий час настає виснаження.

Враховуючи такі фази, працювати варто періодами десь по годині, щоб, по-перше, гарно адаптуватися до роботи, потім плідно попрацювати, потренуватися боротися з легкою втомою. Потім треба зробити паузу, трохи відпочити і братися за новий цикл.

Думаю, треба пояснювати, що коли ми відволікаємося, ми порушуємо природній хід цього циклу. Якщо будемо відволікатися кожні 15 хвилин, то ніколи не досягнемо максимальної працездатності, а значить – не побачимо й хороших результатів. Про яку вже ефективну роботу тоді може йтися.

А що ж каже психологія? Нескладно здогадатися. Справа, яка нас захоплює, займає всі думки, робиться набагато легше, сам процес роботи приносить вам задоволення. Отже, чи не перша заповідь людини, яка хоче досягти успіху: продуктивність вимагає зосередження на одному предметі.

Що заважає нам зосереджуватися?

Зовнішні фактори: шум, музика, сусіди і товариші, які лізуть із запитаннями, аська і телефон, кіт чи собака.

Внутрішні фактори: загальне погане самопочуття, відсутність чіткого плану роботи, неврівноважений емоційний стан, незацікавленість у роботі.

Списки можна продовжувати. До речі, якщо ви хочете як слід навчитися зосереджувати, раджу згорнути вікно браузера, відкрити листок «ворду» та написати невеликий список під заголовком «Що заважає мені зосереджуватися». Підкреслюю – не взагалі заважає, а заважає робити конкретну справу. Ось що може вийти:

* Є цікавіші справи (полазити в Інтернеті, пограти в іграшку).

* Робота не приносить мені задоволення.

* Я робив це саме вчора – вже набридло.

Але все ж, ви розумієте, що працювати таки треба.

Як все-таки зосередитися?

По-перше, забезпечте собі хороше робоче місце – попросіть рідних і близьких вас не тривожити, якщо займаєтеся вдома. Дайте зрозуміти, що ви не любите, коли вас відволікають.

По-друге, займайтеся періодами по годині, з перервою 10 хвилин. Така організація роботи найкращим чином сприяє зосередженню. Можливо, спочатку буде важко не відволікатися протягом цілої години – але звикайте.

По-третє, забезпечте собі психологічну налаштованість. Приберіть всі внутрішні фактори, відчуйте, що те, що ви робите, дуже потрібно.

По-четверте, завжди майте чіткий план роботи: ви повинні знати, скільки, що і коли ви повинні зробити.

По-п’яте, починайте роботу як можна раніше. Якщо маєте зранку час, спочатку позаймайтеся, а вже потім переходьте до решти своїх справ.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.238.136.36"}"
нагору