Як відшукати хорошого помічника - викладача

Хто найкращий?
З самого початку слід визначитись з головною ціллю додаткових занять.
1. Якщо ви шукаєте спеціаліста для дошкільняти з метою підготовки до школи та підвищення рівня успішності, в таких випадках краще всього шукати помічника серед шкільних вчителів. Вони вміють працювати з дітьми, а також знають шкільну програму. Якщо мова йде про старші класи, можна займатися зі студентами.
2. Якщо вашій дитині потрібен викладач, який успішно підготував би до вступу у ВУЗ, краще за все в цьому допоможе викладач саме того закладу, в якому є бажання навчатись. Навряд чи хтось краще знається на особливостях та традиціях університету, як не його працівник. Крім того, він зможе підготувати абітурієнта не лише до вступних екзаменів, але й до студентського життя в цілому. Якщо ж ви студент і шукаєте помічника для себе – вам також краще вибирати його з рядів викладачів вищих шкіл, звісно, найкраще – саме вашого ВУЗу.
3. Якщо пошук звужується до спеціалістів з іноземних мов, тоді, в першу чергу, все залежить від вашого рівня знань. Заняття з носієм мови, як правило, влітають в копієчку, та й не завжди себе виправдовують. Початківцю буде достатньо занять зі студентом або іншим викладачем – вибір повинен ґрунтуватись виключно на досвіді та рівні репетитора, а також на його вмінні донести, пояснити матеріал (лише гарного володіння мовою недостатньо). Однак якщо у вас чи вашої дитини «база» уже є, можна розглядати варіант з носієм мови, оскільки це ідеальна можливість максимально «зануритись» в мову. Важливо: не забути перевірити у іноземного викладача документ, який засвідчує знання методики викладання.
4. Якщо ви вибираєте викладача під конкретну проблему – підготовка до ЗНО, поглиблене вивчення анатомії, німецької для медиків, потрібно переконатись, що викладач – дійсно спеціаліст у потрібній вами темі. Адже можна бути першокласним знавцем німецької, але не розумітись на медичній термінології. Варто лише взяти до уваги те, що «вузькі» спеціалісти зазвичай «дорожчі».
Скільки повинні коштувати заняття?
Ціни на індивідуальні заняття в Україні надзвичайно різноманітні. Вони залежать від: предмету, досвіду викладача, його статусу, а також місця проведення занять.
Досить недорогі, як правило, заняття зі студентами та шкільними вчителями. Викладачі ВУЗів та носії мови – звісно, обійдуться дорожче. Крім того, чим специфічніший предмет, тим він дорожчий. І останній момент: викладачі, які приїжджають до учнів додому, зазвичай включають це в свою ціну.
Де та як шукати?
Це якраз і наступний крок. Пропонуємо декілька перевірених способів. Їх не надто багато, тому давайте розглянемо кожен окремо.
1. Запитати у знайомих. Перевага – ви отримуєте рекомендацію людини, якій довіряєте. Недолік – вибір буде обмежений колом ваших родичів, друзів та знайомих.
2. Зверніться за порадою до знайомих викладачів. У шкільних вчителів, викладачів ВУЗів, та й у студентів неодмінно знайдуться контакти репетиторів. Цей метод має свої плюси – спеціалісти завжди знають, хто є хто в їх оточенні. Однак залишається відкритим питання пошуку серед запропонованих репетиторів тих, хто живе у вашому районі або ж тих, чия ціна відповідає вашим можливостям.
3. Пошукати в Інтернеті. Величезна перевага – тонни інформації. Недолік – інформація різношерста, неструктурована, часто недостовірна.
4. Шукати на спеціалізованих сайтах для вибору репетиторів. Такі сайти «змонтовані» під пошук репетитора і дозволять вам легко вибрати бажаного спеціаліста.
Результативних вам пошуків та ще кращих успіхів!
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

