програми ЗНО 2016

На сьогоднішній день вже вимальовується хоч і не дуже ще чітка, проте вже зрозуміла картинка ЗНО-2016. Яким воно буде? Давайте розбиратись, спираючись на офіційні документи МОНу, а також проведений 23 жовтня 2015 року брифінг міністра освіти Сергія Квіта: наказ МОН №1121, наказ МОН №923, лист МОН 12.10.2015 № 1/9-486 , наказ УЦОЯО №81

Отож, ЗНО-2016 у форматі ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

1. З яких предметів можна буде складати ЗНО?

З тих самих 12, що й минулого року: українська мова та література, математика, історія України, фізика, хімія, біологія, географія, англійська, французька, іспанська, німецька та російська мови.

2. Яка максимальна кількість предметів ЗНО?

ЗНО в 2016 році можна буде складати максимум з 4 предметів.

3. Коли буде проводитись ЗНО-2016?

ЗНО буде проводитись з 5 травня по 10 липня 2016 року. В травні пройдуть ті тести, результати яких будуть зараховуватись і як вступні іспити, і як ДПА. Це українська мова та література, математика та історія України. Всі решта тестів будуть проведені у червні.

4. Коли стартує реєстрація на ЗНО та пробне ЗНО?

Реєстрація на пробне ЗНО-2016 розпочнеться 5 січня (8.00) та триватиме до 30 січня 2016 року (24.00). Реєстрація на ЗНО - орієнтовно з 1 лютого.

5. За якими програмами потрібно готуватись до тестів?

Підготовка до ЗНО 2016 року має проводитись за програмами, затвердженими 1.10.2014, тобто минулорічними. Це зроблено, в першу чергу, щоб виконувати закон, відповідно до якого програми ЗНО повинні бути опубліковані не пізніше, ніж за півтора роки до проведення тестування.

6. Чи залишаються тести ЗНО з деяких предметів дворівневими?

Ні, на сьогодні відкладено питання щодо дворівневих тестів ЗНО. Зумовлено це тим, що попереднього року запит на цей тест був невисоким. Крім того, існують труднощі з його адмініструванням. Тому в 2016 році всі тести будуть однорівневими.

7. Чи будуть випускники коледжів складати ЗНО?

Було прийнято рішення, що не варто проводити ДПА у форматі ЗНО для випускників вишів І-ІІ рівнів акредитації. Вступ до вузу для випускників цих закладів буде відбуватись за результатами внутрішніх іспитів, однак лише за спеціальністю. В інакшому випадку потрібно складати тестування.

8. Який формат ДПА з іноземної мови у 2016 році?

Це випускний іспит, який буде містити завдання, напрацьовані для ЗНО, а також перевірку аудіювання. Невдовзі буде допрацьована та опублікована програма як для вчителів іноземної у школах, так і для учнів. Також розроблені матеріали для учнів, доступні онлайн, щоб усі мали змогу бачити, який рівень знань іноземної вимагається для випускників шкіл.

У квітні 2016 року буде проведено апробацію тесту 2017 року (в наступному 2017 році ДПА вже не буде, а лише ЗНО з іноземної - обов’язкове для всіх), і якщо хтось буде задоволений цією оцінкою, то зможе не здавати ДПА з цього предмета у 2016 році.

Більше про ЗНО та ДПА з іноземної у статті.

9. Який формат ЗНО у 2016 році?

Такий самий, як і в 2015.

Однак результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як оцінки за ДПА, (враховуватимуться лише завдання з української мови), цей результат піде в атестат. Також це стосується й тестів із математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття).

10. Чи залишаються "порогові бали" в 2016 році?

Так, "порогові бали" залишаютсья, тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Для кожного предмета буде визначатись своя кількість тестових завдань, на яку треба дати правильну відповідь, щоб подолати «поріг» склав/не склав. Учасники тестування, які його не подолають, не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Залишились запитання? Залишай на !

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору