закон про освіту

Більшість вже чули про те, що у вересні був ухвалений закон «Про освіту», а невдовзі Президент його підписав. 28 вересня він набув чинності. Мови до цієї дати було багато, але й не менше потому.

Занотуймо, що має змінитись з його ухваленням. А через років 10 перевірмо ці зміни)

спеціальності

12-річне навчання

Школа буде новою – трирівневою: початкова 4 роки (стартує уже наступного 2018 року), базова середня – 4 роки, гімназії (з 2022 року); профільна середня – 3 роки (з 2027 року), це ліцеї, училища, технікуми. Відмінністю стає поява профільної школи – учні зможуть обирати між академічним ліцеєм та професійним коледжем.

спеціальності

Компетентності

Таке розумне слово означає, що крім знань, учень має оволодіти державною та іноземними мовами, математичною компетентністю, загальнокультурною, екологічною, підприємливістю, інноваційністю, умінням навчатися упродовж життя.

спеціальності

ДПА

Державна підсумкова атестація буде очікувати на учнів базової середньої школи, а менші школярі проходитимуть ДПА лише з моніторинговою метою.

спеціальності

Мова

Навчатись усі школярі в Україні будуть лише українською мовою. А для представників національних меншин і корінних народів повинні створюватись окремі класи.

спеціальності

Форми здобуття освіти

Відтепер можна буде отримувати формальну освіту – офіційну, неформальну – на курсах, тренінгах, гуртках, інформальну – займаючись самоосвітою.

спеціальності

Кількість учнів у класі

Їх має бути не більше 30, а у сільських школах – не менше 5. В разі, якщо менше, тоді розглядатиметься питання вибору індивідуальної або іншої форми навчання.

спеціальності

Тривалість уроків

У молодшій школі – 35, середній – 40, старшій – 45 хвилин.

спеціальності

Управління навчальними закладами

Відтепер керівників шкіл обиратимуть за конкурсом не більш як на 2 терміни (12 років).

спеціальності

Перевірка шкіл

З’являється так зване Агентство забезпечення якості освіти, яке і буде перевіряти роботу навчальних закладів. Органи  управління освіти не мають права на інспекцію.

спеціальності

Навчальні плани

Кожна школа самостійно може складати та ухвалювати навчальні плани, але за умови, щоб навчання було результативним, відповідало вимогам міністерства.

Це основні положення, які повинні цікавити пересічного громадянина. Більше читайте, звичайно, у самому законі.

Цікавого та результативного всім навчання!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×