pilgy abiturientamПід час вступної кампанії до вишів у кожному із них до 25% бюджетних місці відводиться абітурієнтам із пільгами. Така орієнтованість вступної кампанії набута з радянських часів, але чи потрібна вона зараз?

 

Це проблемне питання було розглянуто кампанією «За прозорий вступ до вищих навчальних закладів». В результаті можна зробити висновок, що ситуацією з наданням бюджетних місць пільговикам користуються не стільки самі пільговики, скільки держава!

Давайте розглянемо питання детальніше.

До основної категорії пільговиків належать діти-сироти, інваліди І, ІІ груп, чорнобильці, члени сімей шахтарів, діти військових і працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов'язків. Абітурієнтам цих соціальних категорій надається до ¼ всіх бюджетних місць у вишах. Звичайно, кількість місць варіюється від напряму підготовки. Отже, надання бюджетних місць в університетах є одним із проявів соціального захисту абітурієнтів вищенаведених категорій.

pilgyПроблема постає в тому, що розумному абітурієнту без ніяких пільг стає все важче отримати бюджетне місце за бажаною спеціальністю. Проте, компетентний спеціаліст є основною складовою економіки кожної країни. І де, як не у виші можна отримати цю компетенцію?

До того ж держава не може дати гарантії, що пільговик, який навчався на бюджеті у вищому навчальному закладі, використає цю можливість для подальшого працевлаштування за спеціальністю.

Звичайно, ніхто не заперечує надавати допомогу соціально незахищеним верствам населення, але, на думку експертів, більш ефективною була би додаткова адресна допомога держави у вигляді матеріальної допомоги соціально незахищеним сім`ям. Проте, вступ до вишів повинен бути рівноцінним для всіх членів суспільства – майбутніх спеціалістів.

Такий підхід мотивує до навчання абсолютно всіх, адже знання, які ми застосуємо на практиці в майбутньому – це єдине, для чого ми вчимося.

Пам`ятайте, що зараз ключовим етапом перевірки ваших знань є ЗНО, на підготовку до якого треба вкласти свої сили, до якої категорії ви не належали би.

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору