vstup bez znoВсім нам відомо, що зовнішнє незалежне оцінювання є обов`язковим кроком на шляху до студентства. Але виявляється, що не для всіх. Деякі категорії громадян звільнені від здачі ЗНО для вступу до вузу.

 

Вступ без сертифікату ЗНО ще не означає вступ без екзамену – абітурієнти здають вступні екзамени всередині вузу або беруть участь у творчому конкурсі. Вибір залежить, передусім, від обраного напряму підготовки.

 Згідно законодавству України, одна з категорій вступників – ті, хто здобув середню освіту до 2007 року, - мають вибір – здавати їм ЗНО чи вступні екзамени, як це було раніше. І головне, не має значення форма навчання, на яку ці абітурієнти подають документи.

Вибір – здавати ЗНО чи вступні іспити – мають громадяни України, які здобували середню освіту за кордоном як раз в той рік, коли необхідно здавати незалежне тестування.

А іноземні громадяни взагалі вступають до вузу без здачі ЗНО. Оцінювання їхніх знань відбувається за програмою оцінки, розробленою вузом, але згідною із законодавством.

Окремо при вступі до вищого навчального закладу мають оцінюватися інваліди І та ІІ групи інвалідності, а також інваліди з дитинства. Для них вуз готує вступні випробування.

Якщо учень не має української мови в атестаті про середню освіту, здача ЗНО з української мови та літератури також не є необхідністю. Проте, як можливо навчатися у вузі, не володіючи державною мовою, якою проводиться навчання? Саме тому для учнів без української мови в атестаті розробляються індивідуальні екзаменаційні завдання самим вузом для визначення знань із предмету. Таке екзаменаційне випробування є альтернативою ЗНО для цієї категорії учнів.

У деяких випадках абітурієнти фізично не мають змогу здавати тестування у відведений для цього термін. Наприклад, військовослужбовці або особи з тяжкими або хронічними захворюваннями, що є перешкодою здачі ЗНО у відповідну дату. Це питання вирішується згідно з вищими органами військовослужбовців, а також згідно з Міністерством охорони здоров`я. МОН  України надає можливість вступити до вузу цим абітурієнтам шляхом здачі вступних екзаменів.

І лише тільки одна категорія громадян має можливість вступу до вищого навчального закладу без сертифікату ЗНО та вступних екзаменів. Громадяни, які постраждали в Чорнобильській катастрофі, зараховуються до будь-якого вузу за результатами співбесіди.

vstup bez zno1Як відбуваються вступні екзамени та творчі конкурси?

Оцінювання за вступними екзаменами та творчими конкурсами ідентичне оцінювання на незалежному тестуванні, і відбувається за тією ж шкалою – від 100 до 200 балів. Адже, всі вищезгадані категорії громадян, які наділені правом вступати до вузу без ЗНО, все одно включаються до загального конкурсного відбору після здачі екзамену чи творчого конкурсу. Це гарантує непередбаченість списків абітурієнтів та прозорий відбір, оснований на якості знань вступників.

Творчі конкурси мають бути узгоджені на оприлюднені не пізніше чотирьох місяців до проведення цього конкурсу. Чотирьох місяців має бути достатньо для досконалої підготовки до такого виду випробування. Творчий конкурс складається не більше, ніж із трьох етапів, за результатами оцінювання яких і виводиться загальна оцінка абітурієнта.

Нагадаємо вам, що вступні іспити та творчі конкурси складаються тільки один раз. Неможливо вже змінити результат оцінки після конкурсу, неможливо його перескладання.

У разі виникнення будь-яких проблем можна подати апеляцію до апеляційною комісії всередині вузу. Ваша заявка обов`язково буде розглянута.

Бажаємо вам успіхів при вступі, як би він для вас не відбувався. Пам`ятайте, що головне – це ваші знання та ваша впевненість у собі!

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору