дублікат сертифіката ЗНОДублікат сертифіката ЗНО - це відновлена копія оригіналу.


Сертифікати ЗНО є підтвердженням рівня ваших знань з певних предметів навіть якщо ви здобули шкільну освіту кілька років тому. Сертифікат зовнішнього тестування є важливим документом, адже він є підставою для конкурсного відбору абітурієнтів при вступі до вищого навчального закладу. Проблема виникає у разі втрати сертифіката.

Саме тому до втрати сертифіката ЗНО відносяться як і до втрати будь-якого документу. А що робити в разі втрати документів? Правильно! Треба їх відновити або запросити дублікат цього документу в тому місці, де ви їх отримували. Що стосується сертифікатів зовнішнього тестування, ви не можете відновити оригінал документу, але можете замовити його дублікат, який є повноправним замінником оригіналу.

Для інформації нагадаємо вам, що абітурієнти 2008 року отримували окремі сертифікати ЗНО з кожного з предметів, за яким складали незалежне тестування. А починаючи з 2009 року бали за всі тести випускника можна знайти в єдиному сертифікаті. Це означає, що випускники 2008 року можуть тільки частково загубити свої бали за ЗНО.

До  кого звертатися?

При відповіді на це питання також має значення, в якому році ви складали незалежне тестування. Абітурієнти 2008 та 2009 років мають звертатися до УЦОЯО – до головного всеукраїнського центру, а тим, хто складав тестування в наступні роки, - до регіональних центрів оцінювання якості освіти, в яких ви реєструвалися для проходження незалежного тестування.

Як здобути дублікат сертифіката?

Підставою отримання дубліката сертифіката є письмова заява замовника. Ви можете завантажити форму заяви тут. Цю заяву необхідно роздрукувати та заповнити, після чого – надіслати за відповідною адресою – УЦОЯО або його регіонального підрозділу.

Що необхідно додати до заповненої заяви?

Окрім заяви для отримання сертифікату додайте також наступні документи:

 -  копію документа з персональними даними заявника - паспорта або свідоцтва про народження;

- копію квитанції про сплату витрат на виготовлення дубліката сертифіката (зразок квитанції можете завантажити тут);

- якщо маєте, додайте відповідний сертифікат ЗНО або його копію.

Скільки коштує дублікат сертифіката?

Офіційно встановлена ціна за дублікат сертифіката незалежного оцінювання становить 17 гривень 88 копійок.

Змінилися ваші персональні дані?

У разі зміни ваших персональних даних також необхідно надіслати заявку з проханням зміни персональних даних у сертифікаті зовнішнього незалежного тестування за тією ж адресою, що й у разі втрати сертифіката. Але в цьому випадку вам необхідно завантажити іншу заяву, яку ви можете завантажити тут.

Якщо ви маєте бажання відновити сертифікат ЗНО та додатково змінити свої персональні дані в ньому, тоді вам треба додати заяву зі зміни персональних даних до заяви про відновлення сертифіката.

Як визначається термін розглядання заяв?

Термін розгляду заяв з проханнями відновлення сертифікатів розглядається у термін, який зазначається чинним законодавством України. Проте заяви, які не потребують вивчення додатково будуть розглянуті вже через три робочі дні.

Запам`ятайте цю інформацію – можлива вона вам ще колись знадобиться. Бережіть свої сертифікати!

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору